ممنوع شدن سیگار در دانشگاه‌های کالیفرنیا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   17 دی 1392-07 January 2014بازدید 444ممنوع شدن سیگار در دانشگاه‌های کالیفرنیادانشگاه‌های دولتی در ایالت کالیفرنیای آمریکا استعمال دخانیات را ممنوع کردند و امیدوارند که با این اقدام سلامت دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه‌ها را بهبود دهند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشگاه‌های کالیفرنیا و سایر دانشکده‌های وابسته به دولت در ایالت کالیفرنیا اقداماتی را به کار بسته‌اند تا بواسطه آن استعمال دخانیات در این دانشگاه‌ها ریشه کن شود.

برخی دانشگاه‌ها در حال حاضر سیاست‌های اجباری اتخاذ کرده‌اند که طی آن دانشگاه‌ها عاری از دخانیات شده‌اند. از سوی دیگر سایر دانشگاه‌ها نیز قصد دارند از ابتدای سال تحصیلی آینده به جمع بیش از 1100 دانشگاه آمریکایی بپیوندند که استعمال دخانیات در آنها ممنوع است.

کارکنان دانشگاه دولتی «سن‌دیگو» نیز در حال جمع‌آوری زیرسیگاری‌ها از مکان‌هایی که مخصوص دانشجویان سیگاری تعیین شده بود هستند تا خود را آماده اجرای قانون جدید منع استعمال دخانیات در این دانشگاه کنند که از چهارشنبه در این دانشگاه اجرایی می‌شود. مسئولان این دانشگاه اعلام کردند یک پایگاه اینترنتی اطلاع رسانی درباره مقررات جدید راه‌اندازی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیز نیوز، دانشگاه کالیفرنیای لس‌آنجلس (UCLA) که از ماه آوریل کشیدن سیگار و جویدن آدامس‌های محتوی تنباکو در آن ممنوع شده تنها 8 درصد دانشجوی سیگاری دارد که این رقم در مقایسه با سایر دانشگاه‌های سراسر آمریکا تقریبا نصف است.


دانشگاه خارجی تحصیل در کالیفرنیا شرایط تحصیل در کالیفرنیا دانشگاه های کالیفرنیا قانون سیگار در دانشگاه
اخبار روزنامه ها