افتتاح شبکه آنلاین ارتباطات دانشگاهی در کشور کنیا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   18 دی 1392-08 January 2014بازدید 415افتتاح شبکه آنلاین ارتباطات دانشگاهی در کنیادولت کنیا با همکاری کارشناسان فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) شبکه‌ای را راه‌اندازی کرد که به واسطه آن 136 دانشگاه و دانشکده در سراسر این کشور به هم مرتبط می‌شوند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این شبکه ارتباطاتی که با نام شبکه انحصاری آموزشی کنیا (KENET) شناخته می‌شود با بودجه‌ 22.5 میلیون دلاری راه‌اندازی شده است.

پروژه تاسیس این شبکه که یک شبکه ملی آموزشی – تحقیقاتی است در سال 1999 میلادی و با هدف ترویج استفاده از فن‌آوری رایانه‌ای در حوزه آموزش، یادگیری و تحقیقات در موسسات آموزش عالی کنیا کلید خورد.

این شبکه در حال حاضر پذیرای حدود 250 هزار دانشجو، 8000 عضو مدرس و 20 هزار عضو غیرمدرس است. با راه‌اندازی این شبکه تلاش بر این است تا دانشجویان، استادان و محققان بیشتری در دانشکده‌های این کشور به اینترنت پرسرعتی که هم اکنون در حال ارائه است دسترسی پیدا کنند.

«فرد ماتیانگی»، عضو کابینه در وزارت فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات کنیا در حاشیه مراسم گشایش این شبکه گفت: این کشور با اجرای پروژه‌های فیبر نوری قصد دارد سرعت اینترنت را برای پاسخگویی به نیازها افزایش دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیز نیوز، «ماتیانگی» همچنین بر لزوم همکاری دو جانبه بخش خصوصی و دولتی تاکید کرد و از جامعه دانشگاهی این کشور خواست تا دولت را در اجرای پروژه‌هایش یاری کنند.

وی افزود: شرکت‌های چندملیتی نیز برای تبادل مهارتی باید با دانشگاه‌ها همکاری کنند.


تحصیل در کنیا ادامه تحصیل در کنیا دانشگاه کنیا دانشگاههای کنیا شبکه های آنلاین در دانشگاه های کنیا
اخبار روزنامه ها