بی‌رغبتی انگلیسی‌ها برای ورود به دانشگاه های این کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   19 دی 1392-09 January 2014بازدید 473بی‌رغبتی انگلیسی‌ها برای ورود به دانشگاه های این کشور
یک بررسی آماری جدید در انگلیس نشان می‌دهد که تعداد دانشجویان آینده و متقاضیان ادامه تحصیل در کل بریتانیا کاهش یافته است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آمار اخیر نشان می‌دهد تعداد افرادی که در انگلیس تقاضای خود را برای تحصیل در مقطع آموزش عالی و اخذ مدرک در پاییز آینده اعلام کرده‌اند، حدود 303 هزار و 750 نفر بوده که نسبت به همین فصل در سال گذشته تغییری نکرده است.

آمارهای منتشر شده آشکار کرد که در انگلیس تنها 227 هزار و 850 تقاضا به ثبت رسیده که نسبت به آمار مشابه در سال گذشته یک درصد کاهش داشته و همچنین این کاهش در ایرلند شمالی چهار درصد بوده و در اسکاتلند نیز در تعداد متقاضیان برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها تغییری مشاهده نشده است.

همچنین مقایسه‌ها نشان داد که تعداد تقاضاها برای ادامه تحصیل در این منطقه از کشورهای بیرون از اتحادیه اروپا افزایش پنج درصدی داشته است.

«پام تاتلو»، مدیر اجرایی برنامه +million که یک مجمع محققان دانشگاهی برای رسیدگی به مشکلات دانشجویان و دانشگاه‌ها است، گفت:‌ در صورتی که مقامات انگلیسی در افزایش فرصت‌ها و رشد منافع اجتماعی و اقتصادی حاصل از افزایش متقاضیان ورود به دانشگاه جدی هستند لازم است برای افزایش تعداد دانشجویان، بیشتر سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیزنیوز، به گفته پام تاتلو بهترین شیوه برای شروع سال جدید در نظر گرفتن بودجه برای ارائه برنامه‌هایی است که به ارتقا ارزش‌ آموزش عالی کمک کند.


تحصیل در انگلیس ادامه تحصیل در انگلیس شرایط ادامه تحصیل در انگلیس شرایط تحصیل در انگلیس
اخبار روزنامه ها