راه‌اندازي واحد بين‌الملل دانشگاه پيام‌نور در کابل

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   23 اسفند 1389-14 March 2011بازدید 2481


معاون آموزش و سنجش دانشگاه پيام نور از تاسيس واحدبين المللي کابل در افغانستان خبر داد و گفت: از فروردين سال 90 تمام خارجي هاي مقيم افغانستان مي توانند در واحد بين الملل پيام نور کابل در سه مقطع کارشناسي،کارشناسي ارشد و دکتري مشغول به تحصيل شوند.
عبدالله معتمدي در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با زمان آغاز به کار واحد بين الملل کابل اضافه کرد: با توجه به تقويم آموزشي افغانستان، سال تحصيلي در اين کشور از فروردين ماه آغاز مي شود بنابراين، از اواخر فروردين با اعزام رئيس و معاون آموزشي اين دانشگاه از ايران، دانشجويان مي توانند در اين واحد تحصيل کنند.
وي در ارتباط با مقاطع و رشته هايي که در واحد بين الملل کابل ارائه مي شوند، افزود: واحد بين الملل کابل در سه مقطع کارشناسي با رشته هاي حقوق، علوم تربيتي، روانشناسي، حسابداري، مترجمي زبان انگليلسي، زبان و ادبيات فارسي، اقتصاد، مهندسي کامپيوتر و علوم پايه اقدام به پذيرش دانشجو مي کند.
معاون آموزشي دانشگاه پيام نور گفت: در مقطع کارشناسي ارشد نيز رشته هاي مهندسي کامپيوتر و نرم افزار، روانشناسي، آموزش محيط زيست، حقوق در گرايش هاي مختلف و زبان و ادبيات فارسي ارائه مي شود.
وي در خصوص مقطع دکتري اين دانشگاه در کابل نيز تاکيد کرد: براي نخستين مقطع دکتري در دانشگاه پيام نور واحد کابل راه اندازي شده است که تا اطلاع ثانوي تنها رشته زبان و ادبيات فارسي را ارائه مي دهد.
وي به ظرفيت هاي پذيرش اين واحد نيز اشاره کرد و گفت: تعداد ظرفيت ها براي کارشناسي حداقل 40 نفر، کارشناسي ارشد 20 نفر و دکتري 7 نفر اعلام شده است.
معتمدي همچنين با تاکيد بر اينکه تمام دانشجويان خارجي از ساير کشورهاي جهان که در کشور افغانستان حضور دارند مي توانند در اين واحد درس بخوانند، خاطر نشان کرد: دانشجوياني که در اين دانشگاه قصد ادامه تحصيل دارند مي بايست با زبان فارسي آشنا باشند.
وي با بيان اينکه استادان اين دانشگاه از ايران اعزام مي شوند، اظهار داشت: استادان اين دانشگاه به صورت پروازي و از ايران خواهند بود سعي مي شود در دو مقطع کارشناسي ارشد و دکتري اين امر به صورت صد در صد اتفاق بيفتد.
معاون آموزش و سنجش دانشگاه پيام نور در ارتباط با نحوه پذيرش دانشجويان دراين دانشگاه افزود: پذيرش دانشجو در دو مقطع کارشناسي و کارشناسي ارشد به صورت فراگير انجام مي شود اما در مقطع دکتري اقدام به برگزاري آزمون مي کنيم.
وي ادامه داد: در آزمون دکتري واحد کابل، طراحي سئوالات در ايران و برگزاري آزمون در کابل خواهد بود.
به گفته معتمدي، شهريه هايي که از دانشجويان در کشور افغانستان دريافت مي شود از ساير شهريه هاي ساير دانشگاه هاي کابل کمتر است.
معاون آموزش و سنجش دانشگاه پيام نور يادآوري کرد: در تلاشيم تا در دو شهر مزار شريف و هرات نيز واحدهاي بين الملل پيام نور را احداث کنيم.

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها