آغاز دورکاری در دانشگاه پیام نور/ 25 درصد پیام نوریها دورکار شدند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   03 اردیبهشت 1390-23 April 2011بازدید 1699


آغاز دورکاری در دانشگاه پیام نور/ 25 درصد پیام نوریها دورکار شدند
رئیس دانشگاه پیام نور از اجرایی شدن آیین نامه دورکاری در این دانشگاه خبر داد و گفت: اجرای طرح دورکاری از پنجشنبه اول اردیبهشت ماه در دانشگاه پیام نور آغاز می شود که برای شروع کار، 25 درصد کارکنان دانشگاه در طرح دوری کاری شرکت کرده اند.

حسن زیاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: برای شروع کار، حدود 25 درصد کارکنان دانشگاه را بر اساس سمت و پست سازمانی که دارند در طرح دور کاری شرکت دادیم. به مروز زمان این درصد افزایش می یابد و مدت زمان دور کاری نیز بر اساس آیین نامه ابلاغی تعیین شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور در ارتباط با تجهیزات و امکاناتی که می بایست در اختیار کارمندان دور کار از سوی دانشگاه قرار داده شود، تاکید کرد: در صورتیکه کارمندانی دارای تجهیزات و امکانات در منزل باشند، هزینه ها پرداخت خواهد شد، اما برای سایر کارمندان که امکانات کافی برای انجام امور اداری و دانشگاهی در اختیار ندارند، تجهیزات لازم در نظر گرفته می شود.

به گزارش مهر، آیین نامه دورکاری که در 30 خرداد ماه 89 به تایید ریاست جمهوری رسید، از روز پنجشنبه اول اردیبهشت ماه در دانشگاه پیام نور در قالب کارگروهی آغاز شده و بزودی قوانین و آیین نامه های اجرایی آن به قسمت های مختلف دانشگاه پیام نورابلاغ خواهد شد.

حقوق و مزایا، وظایف و مسئولیت ها، مرخصی، بیمه و اضافه کاری در زمان دور کاری مانند کار عادی خواهد بود و دور کاری شامل تمام مشاغل نمی شود.

در صورت وجود چند کارمند واجد شرایط متقاضی دورکاری، افراد معلول و زنان باردار یا دارای فرزندکمتر از شش سال از اولویت برخوردار خواهند بود.
دستگاه اجرایی موظف است امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای انجام دورکاری را در اختیار کارمند دورکار قرار دهد و هر ماه مبلغی به میزان 5 درصد حداقل حقوق موضوع ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری تحت عنوان کمک هزینه‌های جانبی برای مواردی از قبیل گرمایش، سرمایش و روشنایی منزل کارمندان دورکار به آنان پرداخت می شود.

همواره امکان دسترسی سهل و آسان به کارمند وجود داشته باشد، به طوری که حداکثر به فاصله یک روز کاری پس از درخواست تلفنی دستگاه متبوع، کارمند جهت انجام امور مورد نظر و هماهنگی به واحد مربوط مراجعه کند.

چنانچه به دلایل مشکلات شخصی یا بیماری امکان انجام کار وجود نداشته باشد، کارمند دورکار موظف است مطابق با آیین‌نامه استفاده کارکنان از مرخصی مراتب را به اطلاع مدیر بلافصل رسانده و برای مدت موردنظر درخواست مرخصی کند.
حداقل زمان هر دوره دورکاری برای هر کارمند دور کار شش ماه است و حداکثر زمان هر دوره توسط کارگروه اجرایی تعیین خواهد شد.
ساعات کاری کارمند دورکار، نحوه انجام وظایف و نحوه ارتباط با فرد دورکار توسط کارگروه اجرایی با رعایت ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین می‌شود.
کارمند دورکار موظف است در صورت لزوم، روزهایی را در هر هفته که توسط مدیر واحد متبوع وی تعیین می شود در محل کار خود حضور فیزیکی داشته باشد.


دورکاری دانشگاه پیام نور پیام نوریها دورکار

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها