افزودن40 كد رشته جديد به رشته‌هاي دانشگاه پيام نور كهگيلويه و بويراحمد در مهرماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   30 خرداد 1390-20 June 2011بازدید 4099


رييس دانشگاه پيام نور كهگيلويه و بويراحمد گفت: در حال حاضر 13 هزار و100 دانشجو در9 مركز و واحد دانشگاهي استان با 138 كد رشته مشغول به تحصيل هستند.

دكتر شير علي خرامين در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه كهگيلويه و بويراحمد، افزود: سرانه ورزشي دانشگاه پيام نور كهگيلويه و بويراحمد 15 هزار متر مربع است كه به ازاي هر دانشجو در شهر ياسوج 90 سانتي متر، در شهر دهدشت 80 سانتي متر مي‌شود و در شهر گچساران نيز به دليل نبود فضاي خصوصي از فضاي ورزشي ساير نهادها استفاده مي‌شود كه بزودي فضاي ورزشي آن افتتاح خواهد شد و فضاي ورزشي شهر باشت نيز تا بهمن ماه امسال افتتاح خواهد شد.

وي در خصوص تعداد هيأت علمي در دانشگاه پيام نور استان اظهار كرد: 25 نفر بصورت تمام وقت و 830 نفر نيز به صورت پاره وقت در اين دانشگاه مشغول به تدريس هستند.

رييس دانشگاه پيام نور كهگيلويه و بويراحمد خاطرنشان كرد: در مهر ماه سالجاري نزديك به 40 كد رشته به رشته‌هاي اين دانشگاه اضافه خواهد شد.

خرامين در خصوص مشكلات اين دانشگاه گفت: يكي از مهمترين مشكلات، كمبود فضاي فيزيكي است كه بحمدالله در سالجاري 11 هزار متر مربع به بهره برداري رسيده و 23 هزار متر مريع نيز در بهمن ماه امسال به بهره برداري خواهد رسيد و با بهره برداري از اين فضاهاي فيزيكي، 90 درصد مشكلات دانشگاه از لحاظ فضاهاي آموزشي بر طرف خواهد شد.

وي ادامه داد: تعداد 83 هزار جلد كتاب در كتابخانه اين دانشگاه وجود دارد و يكي از قويترين كتابخانه‌ها در سطح استان به شمار مي رود.

رييس دانشگاه پيام نور كهگيلويه و بويراحمد گفت: هدف از تشكيل دانشگاه پيام نور آموزش براي همه، همه جا و همه وقت است و براي كساني كه به آموزش نياز دارند تا بتوانند از اين نظام آموزشي در سطح كشور استفاده كنند و به عبارتي تحقق عدالت اجتماعي در سايه توسعه آموزش عالي است.

خرامين در خصوص برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي اظهار كرد: بشر هميشه به دنبال چرايي و بدست آوردن حقيقت است و يكي از زيباترين و مهمترين شيوه پاسخگويي به چراهاي انسان و قانع كردن جوانان برگزاري همين كرسي هاي آزاد انديشي است و در صورتيكه افرادي بايد وارد بحث شوند كه صاحب نظر، متخصص و با سواد باشند و بدون هر گونه هنجارشكني و رفتار شكني به بيان ديدگاه خود بپردازند و در يك كلام اين كرسي‌ها در چارچوب اصول منطقي و قانوني باشد با برگزاري آن در دانشگاه موافق هستم.

وي تاكيد كرد: بودجه پژوهشي دانشگاه پيام نور در سال گذشته 70 ميليون تومان بوده كه انشاءالله در سالجاري نيز تلاش خواهيم كرد بودجه خوبي اختصاص داده شود.

رييس دانشگاه پيام نور كهگيلويه و بويراحمد در خصوص سرانه استاد به دانشجو بيان كرد: اين سرانه قانوناً به ازاي هر 250 دانشجو يك استاد است كه اين شاخص در استان تحقق پيدا نكرده و تلاش خواهد شد با هماهنگي با ساير مراكز پيام نور استان اين تناسب ايجاد شود.

خرامين ادامه داد: با همكاري و كمك رييس دانشگاه پيام نور كشور و مسئولان استاني، اعتبارات خوبي به دانشگاه اختصاص يافت و ما از استانهايي هستيم كه هميشه بودجه خوبي به آن اختصاص داده مي شود.

وي اظهار كرد: سايت جديد دانشگاه ياسوج در مهرماه سالجاري به بهره برداري مي رسد.


دانشگاه پيام نور كهگيلويه و بويراحمد

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها