30درصد آزمونهای پیام‌نور آنلاین می‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   14 تیر 1390-05 July 2011بازدید 1492


رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به برگزاری دو آزمون متمرکز در سال گفت: به زودی 30 درصد کل آزمون های دانشگاه پیام نور آنلاین می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن زیاری در نخستین نشست فرهنگی - اجتماعی روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور که امروز سه شنبه در دانشگاه پیام نور برگزار شد، در ارتباط با نقش محوری این دانشگاه در حوزه آموزش گفت: دانشگاه پیام نور نقش محوری آموزش در مناطق محروم و پذیرش بومی را دارد. به همین منظور 95 درصد از دانشجویان بومی در محدوده کمتر از 150 کیلومتر در 32 استان کشور پذیرش می شوند.

وی در ارتباط با آزمون های این دانشگاه گفت: دانشگاه پیام نور آزمون محوری هرساله برگزار می کند که به زودی 30 درصد کل آزمون این دانشگاه آنلاین خواهد شد.

زیاری به یکی از ویژگی های دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: کم هزینه بودن، خوابگاه نداشتن و در اختیار نگذاشتن سلف سرویس برای دانشجویان یکی از ویژگی هایی است که این دانشگاه را در مقایسه با سایر دانشگاه ها ممتازتر نشان می دهد. همچنین پذیرش دانشجویان بومی و برگزاری دوره های غیر حضوری و نیمه حضوری از دیگر ویژگی های این دانشگاه در میان دیگر دانشگاه ها به شمار می آید.

وی در خصوص وضعیت علمی این دانشگاه گفت: در نامه ای که روز گذشته از سوی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش به دست من رسید اعلام شد دانشجویان دانشگاه پیام نور رتبه های موفقیت آمیز علمی در المپیاد علمی - دانشجویی کشور به دست آوردند.

زیاری به تعداد کل دانشجویان دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک میلیون و 42 هزار و 553 دانشجو در دانشگاه های پیام نور مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 960 هزار دانشجوی فعال و حدود یکصد هزار دانشجوی غیر فعال داریم که این دانشجویان غیر فعال بنا به دلایل مختلف در مرخصی تحصیلی و یا سایر موارد هستند.

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور تعداد کل دانشجویان کارشناسی 97.6 درصد است در حالیکه تعداد کل دانشجویان 3 مقطع کاردانی، کارشناسی ارشد و دکترا کمتر از دانشجویان کارشناسی است.

زیاری در بخش دیگری از سخنان خود درباره نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های پیام نور اظهار داشت: تعداد کل استادان تمام وقت حدود 2 هزار و 835 نفر هستند که اگر این تعداد را با کل جمعیت دانشجویی مقایسه کنیم این نسبت به عدد یک به 300 می رسد. همچنین 430 نفر دانشجوی بورسیه و دکترا در این دانشگاه جذب شده اند.

رئیس دانشگاه پیام نور تاکید کرد: در دو دوره جذب هیئت علمی نیز حدود 300 نفر جذب و پذیرش شدند.

وی به برنامه های دانشگاه پیام نور تا پایان برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: تا پایان برنامه پنجم توسعه برخی آموزش ها از طریق تلفن و موبایل انجام می شود، انتشار یک نشریه به ازای هر رشته می بایست تا پایان برنامه پنجم اتفاق افتد.

وی افزود: در حال حاضر این دانشگاه مجهز به کتابخانه دیجیتال است و 100 هزار جلد کتاب لاتین، 40 هزار جلد فارسی و 5 هزار جلد کتاب سایر زبان ها از جمله برنامه هایی است که در این کتابخانه و تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به آن دست یابیم.

زیاری با بیان اینکه تعداد مقالات آی اس آی و آی اس سی، می بایست به عدد هزار برسد، به رشد مراکز رشد اشاره کرد و گفت: هر دانشگاه پیام نور می بایست یک مرکز رشد داشته باشد و انتشار 3 هزار و 500 عنوان درسی می بایست به رقم صد در صد برسد.

رئیس دانشگاه پیام نور در ادامه سخنان خود به رشد 4 مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: مقطع کاردانی می بایست به 13 درصد رشد، کارشناسی به 75 درصد کاهش، ارشد به 9.5 درصد افزایش و دکترا به 2.5 درصد افزایش دست یابد.

وی افزود: دانشگاه پیام نور می بایست در رشته های علوم انسانی جمعیت کل را از 72 درصد به 49 درصد کاهش دهد. اما در رشته های علوم پایه از 14 به 17 درصد، در رشته فنی - مهندسی از 11 به 21 درصد، در رشته کشاورزی از 7 به 9 درصد و در رشته هنر از یک به 4 درصد افزایش یابد.


آزمونهای پیام‌نور آنلاین

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

جزئیات شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

اخبار روزنامه ها