رشد 17 درصدي رشته‌هاي مهندسي پيام‌نور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   20 تیر 1390-11 July 2011بازدید 2414


به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، اردشير خزايي صبح امروز در همايش علمي بررسي راهكارهاي توسعه كار آفريني در دانشگاه، با اشاره به اينكه دانشگاه يكي از دستاوردهاي مهم نظام تلقي مي‌شود، اظهار داشت: دانشگاه پيام نور از سال 68 تشكيل شده است كه هم اكنون بالغ بر يك ميليون دانشجو را در خود جاي داده است.
وي افزود: يكي از اهداف اين دانشگاه دستيابي به رتبه نخست منطقه به لحاظ توليد علم در برنامه چشم‌انداز 20 ساله است كه بايد همت دانشجويان، اساتيد و هيئت علمي اين دانشگاه براي رسيدن به اين جايگاه بيشتر از گذشته شود.
رئيس دانشگاه پيام نورهمدان گفت: به لحاظ اينكه 90 درصد از دانشجويان واحدهاي دانشگاهي پيام نور بومي هستند در مسائل جانبي و فرهنگي مشكلات عمده و اساسي وجود ندارد.
وي خاطرنشان كرد: مجموعه دانشگاهي پيام نور به عنوان يك دانشگاه باز در خارج از كشور نيز فعاليت‌هاي خوبي را از خود بر جاي گذاشته است.
خزايي ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه پيام نور واحد همدان داراي 35 هزار دانشجو است كه دو سوم دانشجويان استان را به خود اختصاص مي‌دهد.
وي با تأكيد بر اينكه رشته‌هاي مهندسي در حال گسترش است، گفت: واحد پيام نور همدان در ترم جاري علاوه بر رشته‌هاي صنايع، آي تي و كامپيوتر، مهندسي الكترونيك، مكانيك، شهرسازي و مهندسي نفت را نيز به رشته‌هاي تحصيلي خود اضافه مي كند.
رئيس دانشگاه پيام نورهمدان اضافه كرد: در بين كشورهاي جهان رتبه دانشگاه پيام نور 4 هزار است كه تا پايان برنامه 20 ساله كشور اين رقم به 2 هزار مي‌رسد.
وي تأكيد كرد: گسترش رشته‌هاي مهندسي در كنار رسيدن به چشم‌اندازهاي علمي كشور نظير امور هسته‌اي و نظامي نقش بسزايي در تقويت بازار كار و جذب نيروهاي ماهر و همچنين توليد علم دارد.
خزايي گفت: مقوله كارآفريني و توليد علم در دانشگاه پيام نور نهادينه شده است و در راستاي همين كار نظام كارآفريني در واحدهاي مختلف دانشگاهي با جديت مشغول به فعاليت هستند.
دبير همايش علمي بررسي راهكارهاي توسعه كار آفريني در دانشگاه در ادامه خاطرنشان كرد: تغيير رويكرد از كارجويي به كارآفريني و همچنين كسب مهارت و توانايي علمي جزء رويكردهاي اصلي دانشگاه پيام نور در سال‌هاي اخير محسوب مي شود.
نصراله عرفاني افزود: تغيير جهش از مقوله آموزش‌محوري به امور پژوهشي و در نهايت كارآفريني يكي از فوايد مهم ايجاد نظام كارآفريني است كه در راستاي همين امر كميته‌هاي علمي در واحدهاي مختلف دانشگاهي به وجود آمده است.
وي در پايان با تأكيد بر اينكه تشكيل اين همايش از سوي دانشگاه پيام نور شهرستان فامنين مطرح شده است، گفت: 74 مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شده است كه از اين تعداد هشت مورد به صورت سخنراني، 22 مورد به شكل پوستر و 47 متن كامل مقالات نيز در قالب لوح فشرده به افراد ارائه مي شود.


رشته‌هاي مهندسي پيام‌نور

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

جزئیات شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

اخبار روزنامه ها