ضوابط ادامه تحصیل دانش پذیران فراگیر و شرط دریافت معافیت تحصیلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   30 مهر 1390-22 October 2011بازدید 1756

ضوابط ادامه تحصیل دانش پذیران فراگیر و شرط دریافت معافیت تحصیلیدانشگاه پیام نور ضوابط ادامه تحصیل آن دسته از دانش پذیرانی که در آزمون نیمسال دانش پذیری پذیرفته می شوند و به دانشجو تبدیل وضعیت می دهند را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه پیام نور برای اطلاع آن دسته از دانش پذیرانی که در آزمون نیمسال دانش پذیری قبول می شوند و به دانشجو تبدیل وضعیت می دهند برخی ضوابط ادامه تحصیل را اعلام کرد.

در این دوره از پذیرش، دانشجو موظف است در اولین نیمسال تحصیلی از سازمان آموزش و پرورش تأییدیه تحصیلی خود را درخواست کند تا به مرکز یا واحد دانشگاهی ارسال شود. برای ارسال تأییدیه تحصیلی روی پاکتی که به مرکز یا واحد فرستاده می شود حتماً باید شماره پرونده مندرج در کارت اعتباری، رشته انتخابی نیمسال دانش پذیری و کدپستی قید شود.

طبق ضوابط دانشگاه پیام نور دانشجو موظف است در هر نیمسال تحصیلی در مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه برای ثبت نام و انتخاب واحد درسی اقدام کند و اقدام نکردن به موقع در نیمسال تحصیلی به منزله محرومیت از ادامه تحصیل در آن نیمسال تحصیلی خواهد بود. به علاوه در صورتی که دانشجو در طول همان نیمسال برای تعیین وضعیت تحصیلی خود مراجعه نکند منصرف از تحصیل شناخته خواهد شد.

تعداد کل واحدهای قابل انتخاب در هر نیمسال تحصیلی (بجز در آخرین نیمسال تحصیلی) با توجه به میانگین نیمسال قبل دانشجو، حداقل 8 و حداکثر 24 واحد بر طبق آئین نامه آموزشی دانشگاه و نمره قبولی در هر درس 10 از 20 است و برای اخذ مدرک کارشناسی، داشتن میانگین کل حداقل 12 از 20 الزامی است.

یکی از هشدارهای دانشگاه پیام نور به دانش پذیرانی که پذیرفته می شوند این است که در صورتی که دانشجو بدون کسب موافقت دانشگاه بیش از دو نیمسال تحصیلی ترک تحصیل کند از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

برای اخذ مدرک تحصیلی، ارائه اصل مدرک دیپلم نظام قدیم یا اصل مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید به همراه ریز نمرات ضروری، ارائه مدرک تحصیلی و ریز نمرات به دانش آموختگان در هر زمان منوط به تسویه حساب با دانشگاه است.

دانشجوی مشمول خدمت وظیفه عمومی با رعایت مقررات وظیفه عمومی به شرط آنکه غیبت سنواتی نداشته باشد می تواند از معافیت تحصیلی استفاده کند.

تحصیل همزمان با خدمت وظیفه عمومی به شرط موافقت محل خدمت از نظر دانشگاه با رعایت سایر مقررات بلامانع است، ولی گواهی اشتغال به تحصیل تا قبل از ارائه کارت پایان خدمت صادر نمی شود.

اجرای برنامه آزمایشگاهی بعضی از دروس در آزمایشگاههای استانی دانشگاه و خارج از مرکز محل تحصیل دانشجو است.

دانشگاه پیام نور اعلام کرد در صورت تبدیل وضعیت، مسئولیت تهیه مواد آموزشی به عهده دانشجو خواهد بود. تعدادی از دروس در دوره دانشجویی به صورت خودخوان ارائه می شود و جلسات رفع اشکال گروهی یا فردی درصورت ضرورت به تشخیص دانشگاه برای تعدادی از دروس تشکیل می شود.

دانشجو می تواند در صورت تمایل از ادامه تحصیل انصراف دهد و این درخواست باید به صورت کتبی به مرکز مربوطه ارائه شود.

به گزارش مهر، ثبت نام در مقطع کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور از 24 مهرماه آغاز شد و تا فردا یکشنبه اول آبان ماه ادامه دارد. آزمون این دوره از پذیرش فراگیر روز جمعه 23 دی ماه 90 برگزار می شود و تاکنون زمان تمدید ثبت نام در این دوره اعلام نشده است.

ضوابط ادامه تحصیل،فراگیر،معافیت تحصیلی

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها