مدارک دانشگاه پیام نور معتبر است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   24 آبان 1390-15 November 2011بازدید 3556






مدارک دانشگاه پیام نور معتبر است



رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: مدارك دانشگاه پیام نور معتبر است.
'علی عباسپور تهرانی فرد' روز دوشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی افزود: بحثی كه از سوی اینجانب در رسانه ها درمورد معادل بودن مدارك دانشگاه پیام نور منتشر شد برای آینده و درصورتی كه كیفیت این دانشگاه پیام نور كاهش یابد، بوده است.

وی افزود: دانشگاه پیام نور سال گذشته در برخی از رشته های فنی ورود كرد كه امكانات لازم را نداشت و حتی مسوولان این دانشگاه در برابر پیگیری های نمایندگان پاسخگو نبودند.

رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا كه پیگیری های ما در خصوص اطلاع از چگونگی افزایش پنجاه هزار دانشجوی فنی دانشگاه پیام نور از سوی مسوولان این دانشگاه پاسخ داده نشد مجبور شدیم این مساله را از طریق رسانه ها به اطلاع داوطلبان برسانیم.

عباسپور تصریح كرد: كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس این موضوع را مطرح كرد كه اگر دانشگاه پیام نور در افزایش كیفیت خود دقت نكند شاید مجبور شویم به سمت معادل شدن مدارك آن حركت كنیم.

وی با بیان این كه جلسات متعددی با مسوولان وزارت علوم درمورد دانشگاه پیام نور برگزار شد، یادآور شد: مسوولان این وزارتخانه قول داده اند كه نسبت به بررسی كیفیتی رشته های مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه دانشگاه پیام نور مورد حمایت مجلس است، ادامه داد: مجلس سال جاری 42 میلیارد تومان بودجه به این دانشگاه اختصاص داد كه این بودجه نشان می دهد هدف مجلس تقویت این دانشگاه است .

عباسپور تصریح كرد: امیدواریم مسوولان این دانشگاه و ریاست آن نیز حساسیت لازم را درمورد افزایش كیفیت آن به خرج دهند.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر این كه آیا كیفیت دانشگاه آزاد را تایید می كنید؟ گفت: حكم كلی در این مورد داده نمی شود، البته برخی رشته ها كیفیت لازم را ندارند.

وی در پاسخ به اصرار خبرنگاران كه از وی خواستند مشخصا اعلام كند آیا كیفیت آموزشی دانشگاه آزاد مورد تایید است یا خیر؟ تصریح كرد: من در این خصوص صحبتی نمی كنم و رسانه ای كردن آن را به صلاح نمی دانم.

این پاسخ رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس سبب شد كه برخی خبرنگاران با گلایه از او سوال كنند كه چگونه شما در خصوص پیام نور صریحا صحبت می كنید اما درمورد دانشگاه آزاد با توجه به نسبت خویشاوندی شما با عبدالله جاسبی چنین پاسخ می دهید؟ كه او به این گلایه خبرنگاران پاسخی ندارد و سكوت اختیار كرد.

وی، دریافت شهریه از برخی دانش آموزان در مدارس كشور را برخلاف قانون اساسی و قوانین مصوب مجلس دانست و گفت: گزارش هایی در این خصوص به كمیسیون آموزش رسیده است كه پیگیر آن هستیم.





مدارک،دانشگاه پیام نور،معتبر است

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

جزئیات شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

اخبار روزنامه ها