ایجاد دکتري رشته فيزيک در دانشگاه پيام نور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   06 خرداد 1391-26 May 2012بازدید 1795
ایجاد دکتري رشته فيزيک در دانشگاه پيام نور

پرتال دانشگاهی به نقل از جام جم آنلاين: برای اولین بار در دانشگاه پیام نور استان فارس،وزارت علوم با ایجاد مقطع دکتری در پیام نور شیراز موافقت کرد.

به گزارش جام جم آنلاين به نقل از روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس با بیان این خبراظهار داشت: پس از چند سال پیگیری وفراهم نمودن امکانات لازم،شرایط تحصیل داوطلبان مقطع دکتری از اول مهر ماه 1391در رشته فیزیک در دانشگاه پیام نور شیراز امکان پذیرشد.

دکترسعید مظلومیان افزود: خوشحالیم که پس از دانشگاه شیراز،دانشگاه پیام نور نیز موفق به راه اندازی مقطع دکتری رشته مهم فیزیک دراستان فارس شده است که امیدواریم  مجوز راه اندازی مقطع دکتری برای 3رشته دیگر نیز در دانشگاه پیام نور شیراز صادر شود.

وی  اضافه کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی در شیراز به عنوان قطب علمی و دانشگاهی،ضرورتی بزرگ است که دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از مراکز مهم آموزشی به این امر مهم توجه و برای راه اندازی مقاطع کارشناسی ارشد ودکتری تلاش نموده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس یادآورشد: درصورت موافقت شورای توسعه وگسترش وزارت علوم،35رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد و 3رشته در مقطع دکتری به دانشگاه پیام نور شیراز اضافه خواهد شد.

درهمین خصوص مدیرگروه فیزیک دانشگاه پیام نور شیراز نیز گفت: پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون نیمه متمرکز دکتری91 می توانند رشته فیزیک دانشگاه پیام نور شیراز را برای تحصیل در سال جاری انتخاب نمایند.

دکتر عبدالرسول قرائتی اظهار داشت: بنابر پیش بینی های انجام شده، امسال 4نفر در مقطع دکتری در رشته فیزیک گرایش فیزیک نظری در دانشگاه پیام نور شیراز مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی با بیان اینکه برخی اظهارنظرها درباره بالابودن شهریه دوره دکتری واقعیت ندارد افزود: شهریه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور براساس مصوبات وزارت علوم و بسیار کمتر از دانشگاه های دولتی(شبانه) ،غیردولتی وغیرانتقاعی است .

وی افزود: هزینه تحصیلی این دانشجویان در هرترم معمولاَ بین 2تا 3میلیون تومان  است که این میزان کمتر از سایر دانشگاه ها است.

مدیرگروه فیزیک دانشگاه پیام نور شیراز همچنین یادآور شد: در آزمون دکتری امسال حدو1450نفر به عنوان چندبرابر ظرفیت جهت انتخاب دانشگاه محل تحصیل از سوی سازمان سنجش معرفی شده اند که این افراد تا روز 7 خرداد  ماه می توانند 50دانشگاه پیشنهادی خود را برای تحصیل انتخاب که از این تعداد درحدود 450نفر در دانشگاه های کشور  پذیرفته خواهند شد.

دکتر قرائتی، رشته فیزیک دانشگاه پیام نور شیراز را یکی از رشته های موفق در این دانشگاه عنوان کرد ویادآور شد: بسیاری از دانشجویان این دانشگاه موفق به چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی(isi ) شده اند و در همایش های متعدد بین المللی نیز شرکت نموده اند.

وی افزود: فارغ التحصیلان رشته فیزیک در مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد این دانشگاه نیز به موفقیت های خوبی نائل شده اند .

درحال حاضر بیش از 18هزار دانشجو در3 مقطع کاردانی،کارشناسی وکارشناسی ارشد در بیش از 120رشته در دانشگاه پیام نور شیراز مشغول به تحصیل هستند.

دکتري رشته فيزيک دانشگاه پيام نور

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها