ایجاد 3 رشته جدید‌ در دانشگاه پیام نور کاشان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   10 امرداد 1391-31 July 2012بازدید 1883


ایجاد 3 رشته جدید‌ در دانشگاه پیام نور کاشان

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان از راه‌اندازی سه رشته جدید‌ و افزایش رشته‌های مقطع کارشناسی این دانشگاه از 25 رشته به 28 رشته تحصیلی خبر داد.
عباسعلی فراهتی  با تأکید بر راه‌اندازی این رشته‌ها بعد از دانشگاه پیام نور استان اصفهان فقط در شهرستان کاشان اظهار داشت: رشته‌های مهندسی برق (گرایش مخابرات)، روابط عمومی و آمار و کاربردها این سه رشته جدید هستند.

وی با اشاره به تأسیس این سه رشته برای اولین بار در بین دانشگاه‌های کاشان در دانشگاه پیام نور این شهرستان افزود: پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری می‌توانند از طریق دفترچه انتخاب رشته، این رشته‌های جدید را برای سال تحصیلی جدید در مهرماه انتخاب کنند.

به گفته وی، دانشگاه پیام نور کاشان در حال حاضر با 25 رشته تحصیلی کارشناسی، یک رشته کارشناسی ارشد و دو رشته کاردانی به کارشناسی در ردیف چهار دانشگاه برتر شهرستان کاشان قرار دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان، دانش آموختگی یک‌هزار دانشجو از این دانشگاه را یادآور شد و گفت: در حال حاضر 2 هزار و 500 دانشجو در دانشگاه پیام نور کاشان مشغول به تحصیل هستند که بیش از 60 درصد آنها دانشجویان دختر می‌باشند.

فراهتی همچنین به تحصیل 500 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور کاشان در رشته‌های مهندسی نیز اشاره کرد و ابراز داشت: این دانشگاه با هفت عضو هیئت علمی و 200 مدرس مدعو در راستای ارتقای سطح علمی شهرستان فعالیت می‌کند.

وی سیاست بومی‌سازی جذب دانشجو با توجه به بخشنامه سازمان مرکزی پیام نور را خاطرنشان کرد و افزود: برگزاری حوزه امتحانات دانشجویان پذیرش شده مقطع کارشناسی ارشد از شهرها و استان‌های دیگر در این دانشگاه و بالعکس در راستای اجرای این سیاست و سهولت در رفت و آمد و همچنین تکریم دانشجویان صورت گرفته است.

این مسئول با اشاره به طرح‌های عمرانی انجام شده و در حال اجرا در این دانشگاه از بهره‌برداری ساختمان آموزشی این دانشگاه در مهرماه سال جاری خبر داد و متذکر شد: این ساختمان به عنوان بزرگترین ساختمان آموزشی در سطح استان اصفهان و با مساعدت‌های دانشگاه پیام نور این استان در چهار طبقه و با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال در حال تکمیل است.

رئیس دانشگاه پیام نور کاشان عنوان کرد: مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور کاشان نیز با کمک خیران، حمایت‌های سازمان مرکزی پیام نور و دانشگاه پیام نور استان اصفهان در این دانشگاه با 3 میلیارد ریال هزینه در حال ساخت است.

فراهتی در پایان اذعان داشت: این مجتمع که شامل مسجد، کتابخانه، سالن اجتماعات و مهمان‌سرا نیز می‌باشد در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.


رشته جدید‌ دانشگاه پیام نور کاشان دانشگاه پیام نور کاشان

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها