ایجاد 5 رشته كارشناسی ارشد و دكتری در دانشگاه پيام‌نور آذربايجان غربی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   23 امرداد 1391-13 August 2012بازدید 2281
ایجاد 5 رشته كارشناسی ارشد و دكتری در دانشگاه پيام‌نور آذربايجان غربی


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: رييس دانشگاه پيام‌نور استان آذربايجان غربي از درخواست تاسيس 4رشته در مقطع كارشناسيارشد و يك رشته در مقطع دكتري خبر داد.

دكتر علي ظهري افزود: يك رشته شيمي در مقطع دكتري براي شهرستان خوي و رشته‌هاي زيست و رياضي در مقطع كارشناسي ارشد براي شهر اروميه و همچنين كارشناسي ارشد رشته‌هاي ادبيات عرب و جغرافيا را به ترتيب براي شهرهاي مهاباد و جفرافيا درخواست كرده‌ايم.

وي تعداد دانشجويان مشغول به تحصيل در اين دانشگاه را تقريبا نزديك به 46 هزار نفر عنوان كرد و افزود: تعداد دانشجويان مشغول به تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد اين دانشگاه حدود يك هزار و 568 نفر عنوان كرد.

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه نقطه ايده‌آل در دانشگاه پيام‌نور نسبت 1 عضو هيات‌علمي به 250 نفر دانشجو است گفت: اين استان در راستاي كيفي‌سازي كردن سطح آموزشي سعي در كاهش اين نسبت دارد.

وي تعداد اعضاي هيات‌علمي دانشگاه‌پيام‌نور استان آذربايجان‌غربي را 151 نفر عنوان كرد و افزود: اين آمار تا قبل از مهر سال جاري با اضافه‌شدن 27 نفر عضو هيات‌علمي جذب شده از طريق فراخوان شهريور ماه 90 به 178 نفر افزايش خواهد يافت.

دكتر ظهري با بيان اينكه دانشگاه پيام‌نور استان از نقطه‌ايده‌ال خود در حدود 15 نفر عضو هيات علمي كم دارد، گفت: در شهريور ماه سال جاري براي جبران اين كمبود از طريق سايت وزارت علوم فراخوان جذب هيات‌علمي خواهيم داد.

رئيس پيام نور استان آذربايجان غربي گفت: در چارچوب آيين نامه سازمان مرکزي و در راستاي رفع مشکلات مالي دانشجويان طي سال تحصيلي 91-90 در حدود يك هزار و 918 فقره وام به دانشجويان اين دانشگاه پرداخت شده‌است.

وي گفت: از مجموع يك هزار و 918 فقره وام پرداختي، 948 فقره آن در نيمسال اول سال‌تحصيلي 91-90 و مابقي در نيمسال دوم پرداخت شده‌است.

رئيس دانشگاه پيام‌نور استان آذربايجان غربي مجموع مبالغ پرداختي به دانشجويان طي سال‌تحصيلي 91-90 را 4 ميليارد و 782 ميليون و 200 هزار ريال عنوان كرد و افزود: دانشگاه پيام‌نور علاوه بر پرداخت وام دانشجويي بر اساس صندوق رفاه دانشجويي از طريق هيات‌امنايي هم به دانشجويان وام مي‌دهد.

وي با اشاره به تفاهم‌نامه‌اي كه في مابين دانشگاه پيام‌نور و بنياد شهيد گفت: دانشجويان شاهد و ايثارگر بدون پرداخت شهريه در اين دانشگاه ادامه تحصيل مي‌دهند.

وي اضافه كرد: شهريه اين دسته از دانشجويان را خود بنياد شهيد تقبل مي‌كند.

دكتر ظهري بابيان اينكه بحث انعقاد تفاهم‌نامه‌ ميان كميته امداد و سازمان بهزيستي با دانشگاه پيام‌نور مطرح است گفت: اگر اين بحث عملي شود تحصيل دانشجويان معلول و همچنين تحت تكفل كميته امداد هم بصورت رايگان خواهد بود.

وي همچنين در ادامه خبر از مهلت ارائه مدرک براي پذيرفته‌شدگان آزمون فراگير بهمن 1390 در مقطع کارشناسي که در تاريخ 30 بهمن 90 موفق به اخذ مدرک پيش دانشگاهي نشده‌اند، تا 31 شهريور 91 داد.

رئيس دانشگاه پيام نور آذربايجان‌غربي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر قرار گرفتن تجهيز آزمايشگاه‌ها در اولويت كاري اين دانشگاه گفت: از ابتداي سال 91 تا کنون حدود پنج ميليارد ريال صرف خريد دستگاهها و ابزار جهت تجهيز و توسعه ويژه آزمايشگاه‌هاي استان گرديده است.

وي افزود: در حال حاضر 65 آزمايشگاه فعال در مراکز و واحدهاي استان وجود دارند که توسعه آنها مي‌تواند امکان کسب مجوز رشته‌هاي کارشناسي ارشد و در نهايت افزايش کيفيت آموزشي را به همراه داشته باشد.

اين مقام مسئول تصريح کرد: همچنين فضاي فيزيکي 40 آزمايشگاه ديگر در مراکز و واحدهاي استان اماده شده است.

دکتر ظهري خاطرنشان کرد: توسعه آزمايشگاه‌ها مي‌تواند ضمن ارتقاي علمي جايگاه دانشگاه پيام نور در رشته‌هاي فني و کشاورزي، نقش خطير اين دانشگاه را در توليد علم و فناوري با اهميت‌تر جلوه دهد.


كارشناسی ارشد دكتری دانشگاه پيام‌نور آذربايجان غربی

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

جزئیات شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

اخبار روزنامه ها