اعلام شرایط و ضوابط برگزاری دوره های فراگیر و ممنوعیت انتقال مجوز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   15 شهریور 1391-05 September 2012بازدید 1608
اعلام شرایط و ضوابط برگزاری دوره های فراگیر و ممنوعیت انتقال مجوز


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزشهای خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی، بخشنامه ای در خصوص برگزاری دوره های آمادگی فراگیر به موسسات برگزارکننده ابلاغ کرد.

مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزشهای خاص دانشگاه علمی کاربردی اعلام کرد که با توجه به گزارشات و شکایات رسیده در خصوص برگزاری دوره های آمادگی فراگیر سال 91 پیام نور، بخشنامه ای به این شرح برای موسسات برگزارکننده این دوره های ابلاغ کرد.

اسامی موسسات مجاز به برگزاری دوره های آمادگی فراگیر پیام نور سال 1391 در سایت مرکز آموزش های عالی آزاد و آموزشهای خاص اعلام شده است.

براساس این بخشنامه، رؤسای موسسات مجاز به برگزاری دوره های مذکور، جهت امضای تعهدنامه حداکثر تا 20 شهریورماه سال جاری باید به مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزش های خاص مراجعه کنند.

از تبلیغات غیر واقع جداً خودداری شود و در موارد خاص یا منحصر به فرد بودن مورد تبلیغ ضمن ارائه مستندات، با مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزش های خاص هماهنگی های لازم بعمل آید.

موسسه در راستای فعالیتهای خود هیچگونه حقی نسبت به استفاده از مشخصه های منتسب به دانشگاه پیام نور اعم از استفاده از نام، آرم و غیره را در تبلیغات رسانه های جمعی و مطبوعات ندارد.

از هرگونه ایجاد اطمینان خاطر و تضمین در خصوص قبولی و یا هر اقدام دیگری که به نوعی دانشگاه پیام نور را نزد مراجعه کنندگان متعهد می کند، خودداری شود.

محل برگزاری دوره ها، فقط در یک مکان مشخص که پیش از این مورد تایید مرجع ذی ربط قرار گرفته، خواهد بود. موسسه مجری مجاز به تاسیس یا راه اندازی شعبه و یا برگزاری کلاس در چند مکان بدون هماهنگی مرکز آموزش های عالی آزاد و آموزش های خاص نیست.

موسسات باید مجوز صادره مبنی بر اجازه برگزاری کلاسهای آمادگی دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور را در محل موسسه نصب کنند به شکلی که به راحتی برای داوطلبان و ناظران قابل رویت باشد.

از هر گونه نقل و انتقال مجوز برگزاری کلاسهای آمادگی دوره های فراگیر به هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگری باید خودداری شود.

موسسه ملزم است فقط منابع و محتوای اعلام شده از سوی دانشگاه پیام نور در دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های فراگیر را به دانشپذیران خود معرفی کند و همین منابع از سوی مدرسان تدریس می شود.

اولویت تدریس با اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور و یا مدرسانی است که در دانشگاه پیام نور سابقه تدریس داشته اند.

موسسات می توانند در صورت مشاهده فعالیتهای غیرمجاز، مراتب را در قسمت "اعلام تخلفات و شکایات" سایت مرکز اعلام کنند تا پیگیری و اقدامات قانونی به نحو مقتضی صورت پذیرد.

رعایت موارد فوق همچنین تمام مفاد تعهدنامه الزامی است و در ارزیابی عملکرد موسسات تاثیرگذار خواهد بود.

این بخشنامه در حالی به موسسات برگزار کننده دوره های آمادگی فراگیر پیام نور ابلاغ شد که هنوز برخی موسسات مجاز از جمله موسسه "ف" در شیراز به صورت غیرقانونی اقدام به آغاز ثبت نام زودهنگام کرده اند.

این در حالی است که، موسسات باید پس از انتشار دفترچه ثبت نام دوره های فراگیر پیام نور که به گفته رئیس مرکز آزمون این دانشگاه در مهرماه توزیع خواهد شد، نام نویسی از متقاضیان را آغاز کنند.
دوره های فراگیر انتقال مجوز دانشگاه پیام نور

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها