ایجاد دکترای شيمی در دانشگاه پيام‌نور ابهر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   25 شهریور 1391-15 September 2012بازدید 1520

ایجاد دکترای شيمی در دانشگاه پيام‌نور ابهر


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: رييس دانشگاه پيام‌نور ابهر گفت: با توجه به ظرفيت واحد ابهر در حال انجام اقدامات اوليه براي راه‌اندازي مقطع دکتراي شيمي هستيم.

علي‌اکبر بهاري‌فر اظهار کرد: شيمي اين واحد جزو رشته‎هاي قوي دانشگاه است که 4 عضو هيات علمي در درجه‎هاي دانشياري و استادياري در اين رشته فعاليت و تدريس دارند و تاکنون در گرايش‎هاي تجزيه، معدني و عالي دانشجويان مستعد و با معلوماتي از اين رشته فارغ‌التحصيل شده‌اند.

وي با اشاره به رشته‌هاي تحصيلي مختلف اين واحد افزود: مرکز ابهر داراي 45 رشته گرايش در مقطع کارشناسي و 4 رشته گرايش در مقطع کارشناسي ارشد و 4 هزار دانشجو است.

بهاري‌فر تصريح کرد: بر اساس سياست‌هاي عمومي دانشگاه پيام‌نور براي ايجاد چند رشته مقطع کارشناسي ارشد از جمله زمين‌شناسي، جغرافيا و مشاوره برنامه داريم و در مقطع کارشناسي نيز تمرکز اين واحد بر راه‎اندازي رشته‎هاي فني و مهندسي است.

اين مقام مسئول با اشاره به معضل مدرک‌گرايي در سطح کلان دانشگاه‎ها و مراکز آموزش عالي کشور، خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر مدرک‌گرايي مشکل دانشگاه و يا رشته خاصي نيست، چراكه به دليل تمايل ورود دانشجويان به دانشگاه‎ها تحت هر شرايطي شاهد اين امر هستيم به ويژه اينکه در برخي موارد حتي مدرک اخذ شده با نياز بازار کار هم‌خواني ندارد.

بهاري‌فر در خصوص راهکار حل اين معضل تأکيد کرد: مهم‌ترين راهکار اين معضل که دانشگاه پيام‎نور نيز از آن مستثني نيست، ريشه‌يابي و تنظيم رشته‎ها با نياز بازار کار است و با توجه به اين امر مي‌توان جلوي گسترش بي‌رويه رشته‌ها و گرايش‌هاي مازاد را در واحدهاي آموزش عالي گرفت.

وي با بيان اينكه در حال حاضر رشته گرايش‎هاي اين واحد بر اساس نياز و پتانسيل منطقه ايجاد مي‌شود، گفت: با توجه به اينکه ابهر به عنوان يک قطب کشاورزي در استان مطرح است و همچنين چندين شهرک صنعتي در اين شهرستان فعاليت دارند با شناسايي اين نيازها و هدايت رشته‎ها و تربيت فارغ‌التحصيلان به سمت تأمين نيروهاي زبده و ماهر در اين بخش‌ها هستيم که علاوه بر اشتغال فارغ‌التحصيلان موجب پيشرفت شهرستان در زمينه توانايي‎هاي موجود مي‌شود.


دکترای شيمی دانشگاه پيام‌نور ابهر دانشگاه پيام‌نور دانشگاه ابهر دکتری

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

جزئیات شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

اخبار روزنامه ها