برگزاری کرسی آزاداندیشی روابط دختر و پسر در دانشگاه پیام نور سقز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   28 آبان 1391-18 November 2012بازدید 1452
برگزاری کرسی آزاداندیشی روابط دختر و پسر در دانشگاه پیام نور سقز

در ادامه برگزاری جلسات و نشست های آزاداندیشی در دانشگاه پیام نور مرکز سقز، این بار موضوع روابط دختر و پسر به بحث و بررسی اساتید و دانشجویان گذاشته شد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، شامگاه شنبه کرسی آزاد اندیشی دانشجویی با محوریت روابط دختر و پسر در سالن کتابخانه دانشگاه پیام نور مرکز سقز برگزار شد و طی آن جمعی از اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه به همراه شمار زیادی از دانشجویان به بیان دیدگاه های موافق و مخالف خود درباره این موضوع پرداختند.

در این نشست که با مشارکت و استقبال خوب دانشجویان روبرو شد، مهدی قادری مدیر گروه رشته علوم اجتماعی، علیرضا شریفی مدیر گروه رشته حقوق، صالح امین پور مدیر گروه رشته تاریخ و خالد مهرپرور مدرس رشته جامعه شناسی داوری این کرسی را برعهده داشته و دانشجویان در دو گروه مخالف و موافق به ارائه نظرات، نقد و دیدگاه های خود در خصوص روابط دختر و پسر پرداختند.

در این نشست که حدود سه ساعت ادامه داشت، مباحثی از جمله روابط دختر و پسر بر مبنای دوستی به کجا می انجامد؟ ازدواج یا جدایی؟ برقراری روابط عاطفی بین دختر و پسر سالم است یا ناسالم؟ روابط دختر و پسر در فرهنگ و مبانی اعتقادی ما چگونه تعریف شده؟ روابط دختر و پسر٬ آری یا نه؟ پرداختند.

در بخش دیگری از این کرسی آزاد اندیشی دانشجویی هر کدام از طرفین این مناظره با ارائه نظرات، پیشنهادها و انتقادات به سوالات گروه های مقابل و حاضران در نشست پاسخ دادند، سپس دانشجویان حاضر در جلسه نیز به طور فعال در مباحث شرکت کرده و ضمن بیان دیدگاه های خود، پرسشها و ابهامات در این موضوع را بیان کردند.

در ادامه این نشست پس از جمع بندی مطالب و بیان نظرات توسط داوران و بعد از تعریف رابطه، به تقسیم بندی روابط به دو محور مشروع و غیر مشروع، وجود سه دیدگاه افراطی، تفریطی و محتاطانه در خصوص روابط دختر و پسر در جامعه مطرح شد و دلایل و انگیزه های ارتباط بین دو جنس مخالف از جمله کسب موقعیت اجتماعی، تبادل نظر، اشنایی قبل از ازدواج، کسب وجهه، مورد توجه قرار گرفتن، پناه جویی، روابط جنسی، ازدواج، مباحث علمی و عمومی، شرکت در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی برای حاضرین ارائه شد.

در بخش پایانی این نشست در دانشگاه پیام نور سقز انگیزه های روابط ناسالم و پیامدهای آن از جمله ازدواج های ناموفق، روابط نامشروع و متزلزل کننده شخصیت افراد، احساس شکست، اعتیاد، خودکشی، افسردگی، افت تحصیلی و چندین مورد دیگر مورد ارزیابی داوران قرار گرفت.کرسی آزاداندیشی روابط دختر و پسر دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور سقز

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها