اجرای آزمون های تستی پیام نور از ترم آینده بدون کاغذ

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   20 دی 1391-09 January 2013بازدید 1418


اجرای  آزمون های تستی پیام نور از ترم آینده بدون کاغذرییس دانشگاه پیام نور از برگزاری آزمون های تستی تمام مقاطع و رشته های این دانشگاه از ترم آینده به صورت بدون کاغذ و با استفاده از رایانه خبر داد.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ˈحسن زیاریˈ روز سه شنبه در جریان بازدید از حوزه امتحانی پیام نور استان تهران که آزمون آنها از ترم تحصیلی جاری به صورت بدون کاغذ آغاز شده است، گفت: شیوه بدون کاغذ برای اولین بار در امتحانات پایان ترم مقطع کارشناسی 78 واحد پیام نور به صورت آزمایشی به اجرا گذاشته و درحال برگزاری است.

وی افزود: از ترم تحصیلی آینده، این آمادگی را داریم که آزمون تمام رشته هایی که امتحان آنها به صورت تستی چهارگزینه ای است را در تمام مقاطع تحصیلی به صورت بدون کاغذ اجرا کنیم.

زیاری یادآور شد: با اینکه امکان اعلام نتیجه آزمون دانشجویان بلافاصله پس از پایان امتحان آنها امکان پذیر است اما ترجیح دادیم در این مرحله، نتیجه آزمون آنها دو روز بعد از امتحان اعلام شود.

وی درمورد مزایای طرح آزمون بدون کاغذ (آزمون رایانه ای) اظهار داشت: این شیوه برگزاری امتحان علاوه بر افزایش ضریب امنیت آزمون ها به دلیل ارسال مستقیم سوال از بانک سوالات دانشگاه، کاهش قابل توجه هزینه ها را به دنبال خواهد داشت.

به گفته رییس دانشگاه پیام نور، اجرای طرح آز‍مون رایانه ای یا بدون کاغذ، در کوتاه مدت هزینه های برگزاری را به نصف و در دراز مدت به یک چهارم روش سنتی رایج ( آ‍زمون با کاغذ) کاهش خواهد داد.

زیاری، رفع سریع اشکالات احتمالی در سوالات از طریق مدیریت از سرور مرکزی، امکان چیدمان متفاوت سوالات و گزینه ها با حفظ یکسان بودن سوالات برای تمام دانشجویان، ایجاد فضایی آرام برای دانشجو در زمان امتحان و اشراف به همه سوالات و آسان سازی تصحیح نمره های امتحانی و تسریع در اعلام نمره دانشجویان را از دیگر مزایای این طرح برشمرد.

در شیوه برگزاری آزمون بدون کاغذ، دانشجویان با استفاده از رایانه و وارد کردن شماره دانشجویی و رمز عبور اختصاصی به فضای الکترونیکی سوالات وارد می شوند و در مدت زمان تعیین شده به صورت تستی به سوالات هر درس پاسخ می دهند.

درصورت تاخیر دانشجو در ورود به سامانه الکترونیکی امتحانات، 20 دقیقه پس از آغاز آزمون، سامانه به صورت خودکار بسته می شود و امکان شرکت در امتحان از وی سلب خواهد شد.


دانشگاه دانشگاه پیام نور بدون کاغذ آزمون آزمون های تستی تستی شدن امتحانات پیام نور تست دانشگاه پیام نور

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها