رشد دانشگاه پیام نور در دولت های نهم و دهم رشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   29 دی 1391-18 January 2013بازدید 1146


رشد دانشگاه پیام نور در دولت های نهم و دهم رشد
رییس دانشگاه پیام نور کشور گفت: تعداد مراکز و واحدهای دانشگاهی و شمار دانشجویان این دانشگاه در دولت های نهم و دهم افزایش چشمگیری داشته است.


پرتال دانشگاهی به نقل از  دکتر ˈحسن زیاریˈ روز پنجشنبه در جریان سفر خود به استان گیلان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد واحدها و مراکز دانشگاهی دانشگاه پیام نور در کشور از 250 واحد و مرکز دانشگاهی در سال 83 ، در زمان حاضر به 500 واحد و مرکز دانشگاهی رسیده است.

وی اظهار کرد: تعداد دانشجویان در مراکز و واحدهای دانشگاهی در کشور نیز از 300 هزار نفر در سال 83 ، به یک میلیون و یکصد هزار نفر در سال جاری رسیده است.

رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به افزایش فضاهای آموزشی در این مدت گفت: سال گذشته 400 هزار مترمربع افزایش فضای آموزشی داشتیم و در زمان حاضر، 800 هزار متر مربع در حال ساخت داریم.

وی به پذیرش دانشجو بدون آزمون در دانشگاه پیام نور در کشور اشاره و تصریح کرد: ثبت نام دانشجو بدون آزمون در این مرکز آموزشی، فرصتی برای ادامه تحصیل علاقمندان است.

دکتر زیاری اجرای طرح آزمون بدون کاغذ را از جمله اقدامات دانشگاه پیام نور در سال جاری عنوان و اظهار کرد: این طرح در 70 تا 80 واحد دانشگاهی کشور به اجرا درآمده است.

وی سرعت عمل، امنیت بیشتر، وارد شدن نمره دانشجو، عدم استفاده از اوراق و کاهش هزینه را از اهداف اجرای آزمون بدون کاغذ از سوی دانشگاه پیام نور عنوان کرد.

به گفته دکتر زیاری؛ توسعه کیفی دانشگاه، افزایش کیفیت آموزش و توان فارغ التحصیلان، افزایش کیفی محتوای کتب، ارتقاء هرم هیات علمی به سمت استادیار، دانشیار، استاد تمام و توجه به آموزش ها در حوزه فنی و مهندسی از جمله برنامه های مهم دانشگاه پیام نور است.

وی بازدید از مراکز و واحدهای دانشگاهی، پروژه های در دست ساخت دانشگاه پیام نور گیلان، رفع مشکلات موجود در پروژه ها و مذاکره با روسای مراکز و واحدها را از جمله اهداف سفر خود به این استان عنوان کرد.


کلنگ احداث دانشگاه پیام نور فومن روز پنجشنبه در زمین اهدایی اعضای موسس این دانشگاه با حضور رییس دانشگاه پیام نور کشور به زمین زده شد.

دانشگاه پیام نور دولت نهم و دهم رشد دانشگاه در دولت رشد دانشگاه پیام نور

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

جزئیات شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

اخبار روزنامه ها