برگزاری امتحانات الکترونیکی در دانشگاه پیام‎نور زنجان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   27 خرداد 1392-17 June 2013بازدید 1272برگزاری امتحانات الکترونیکی در دانشگاه پیام‎نور زنجان

رییس دانشگاه پیام‎نور خرم‌دره، گفت: امتحانات پایان نیم‌سال پیام‎نور واحد خرم‌دره به صورت الکترونیکی و بدون کاغذ برگزار شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمود شعبانی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، تصریح کرد: به منظور توسعه عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزشی دانشگاه پیام‎نور واحد خرم‌دره برای اولین‌بار اقدام به برگزاری امتحانات بدون کاغذ کرده است.

وی افزود: در این شیوه امتحان علاوه بر افزایش ضریب آزمون‎ها در دریافت و ارسال سئوالات و پاسخ‌نامه‎ها، امکان چیدمان متفاوت سئوالات و گزینه‌های امتحانی و همچنین قرائت پاسخ‌نامه به صورت آنی و درج نمره در کارنامه دانشجویی وجود دارد.

شعبانی با اشاره به دیگر مزایای این طرح، اظهارکرد: از دیگر مزایای اجرای امتحانات به شیوه الکترونیکی می‎توان به کاهش هزینه‎ها، افزایش امنیت برگزاری امتحانات، سرعت عملیاتی آزمونی در بحث دریافت سوالات، قرائت سوالات و بارم‌گذاری در کارنامه دانشجو، دسترسی آسان اساتید و دانشجویان اشاره کرد.

رییس دانشگاه پیام‎نور خرم‌دره با اشاره به زیرساخت‎های لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: از زیرساخت‎های لازم در این راستا می‎توان به توسعه پهنای باند دانشگاه و سایت کامپیوتری، تجهیز قرنطینه دانشگاه و آموزش کاربران این حوزه اشاره کرد.

وی افزود: در این روش دانشجو می‎تواند پس از پایان آزمون، نمره خود را در کارنامه الکترونیکی مشاهده کند و این نمره در کارنامه الکترونیکی سیستم جامع دانشگاهی گلستان درج می‌شود.

شعبانی در پایان خاطرنشان کرد: برای اجرای این شیوه در دانشگاه پیام‎نور خرم‌دره دوره‌های آموزشی مهارتی برای کاربران نیز برگزار شد.


دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور زنجان برگزاری امتحانات پیام نور امتحانات پیام نور در زنجان برگزاری امتحانات الکترونیک در زنجان

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

جزئیات شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

اخبار روزنامه ها