جزئیات برگزاری دوره های آمادگی فراگیر و ممنوعیت های قانونی در برگزاری کلاس ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   29 تیر 1392-20 July 2013بازدید 738جزئیات برگزاری دوره های آمادگی فراگیر و  ممنوعیت های قانونی در برگزاری کلاس ها

رئیس مرکز آموزشهای عالی آزاد و خاص دانشگاه علمی کاربردی، به جزئیات برگزاری دوره های آمادگی فراگیر پیام نور در سال جاری اشاره کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از علی معصومیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نحوه برگزاري دوره‌های آمادگي فراگير پيام‌نور در سال 92، گفت: امسال باتوجه به راه‌اندازي كامل سامانه HCTC ، موسسات متقاضي از طريق سامانه تقاضاي خود را جهت دریافت مجوز برگزاري دوره‌های فراگير پيام‌نور ارسال کردند و اين مركز پس از بررسي درخواست‌ها و سوابق موسسات، نسبت به صدور مجوز اقدام کرد كه فهرست اسامي آنها در سايت مركز قابل رويت است.


وی در این باره خطاب به متقاضیان شرکت در این دوره ها، تاکید کرد: قبل از ثبت‌نام در موسسه‌ اي حتما نام موسسه را در سايت كنترل کنند زیرا در صورت عدم وجود نام در سايت اين مركز، موسسه غيرمجاز است.

رئیس مركز آموزش‌‌هاي عالي آزاد و خاص با اشاره به استفاده موسسات از برخی واژه های "تضميني"، " بيمه " یا " بدون كنكور "، اظهار داشت: هرگونه استفاده از كلمات تضميني، بيمه بدون كنكور، در تبليغات غيرقانوني است و درصورت مشاهده باعث لغو مجوز از موسسه مي‌ شود، با این حال باز هم تاکید می شود که هيچ مركزي غير از مراكز مجاز اعلام شده در سايت مركز آموزش‌هاي عالي آزاد حق برگزاري دوره‌هاي فراگير پيام‌نور را ندارد.

معصومیان درباره این موضوع که آیا موسسات حق برگزاری کلاسهای آمادگی در درون دانشگاه یا پیش از توزیع دفترچه فراگیر را دارند یا خیر، گفت: هيچ يك از موسسات حق برگزاري كلاس در دانشگاه‌های بدون مجوز اين مركز را ندارند و هرگونه تبلیغ و برگزاری کلاس تا پیش از توزیع دفترچه فراگیر به علت امکان تغییر منابع درسی، کاملاً غیرقانونی است.

از سال گذشته وزارت علوم صدور مجوز برای موسسات آموزش عالی آزاد و برگزارکننده دوره های آمادگی فراگیر پیام نور را به مرکز آموزشهای عالی آزاد و خاص دانشگاه علمی کاربردی تفویض اختیار کرد.برگزاری دوره های آمادگی فراگیر جزئیات برگزاری دوره های آمادگی فراگیر دوره های فراگیر شرایط برگزاری دوره های فراگیر

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور تهران در مقطع کارشناسی آغاز شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

اخبار روزنامه ها