توضیحات مسوولان وزارت علوم درباره افزایش شهریه دکتری پیام‌نور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نورارسال شده در   01 مهر 1392-23 September 2013بازدید 528توضیحات مسوولان وزارت علوم درباره افزایش شهریه دکتری پیام‌نور

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور در دوره دکتری موجب اعتراض بسیاری از دانشجویان ورودی جدید این دوره شده است و به ادعای جمعی از این پذیرفته‌شدگان پس از قبولی با این واقعیت روبرو شدند که شهریه‌شان نزدیک به دوبرابر افزایش داشته و به جای 18 میلیون تومان، باید 35 میلیون تومان برای این دوره پرداخت کنند.

هر چند که سقف افزایش شهریه برای دانشجویان دکتری در این دانشگاه، 15 درصد است، اما معاون اداری و مالی این دانشگاه مدعی شده است که افزایش شهریه ربطی به شهریه جدید دانشگاه در دوره دکتری ندارد و تنها دانشجویان قدیمی مشمول افزایش شهریه می‌شوند.

مهم‌تر از اینکه این ادعا تا چه اندازه قابل قبول است، پذیرش اختلاف شهریه 17 میلیونی با دانشجویان یک سال قبل توسط دانشجویان جدید است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در همین راستا جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه فرهنگیان، قول رسیدگی به اعتراضات دانشجویان دوره دکتری دانشگاه پیام نور را داده است.

از سوی دیگر علی ایرانمنش، عضو هیات امنای دانشگاه پیام نور و رییس هیات‌های امنای مرکزی با بیان اینکه کمترین شهریه برای دانشجویان دکتری پیام نور در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در حال حاضر پردیس‌های خود گردان دانشگاهی برای دوره دکتری برای رشته‌های علوم انسانی 45 میلیون و برای دیگر رشته‌ها 55 میلیون تومان دریافت می‌کنند، در حالی که دانشگاه پیام نور تنها 35 میلیون تومان برای این دوره‌ها دریافت خواهد کرد.

اما در عین حال و در گیر و دار این مساله، معاون آموزشی وزارت علوم درباره افزایش شهریه دانشجویان دکتری پیام نور تاکید کرد که قاعده کاری ما آیین نامه شهریه‌ای است که معاونت آموزشی ابلاغ کرده است.

دکتر حسین نادری منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه هیات‌های امنای دانشگاه‌ها می‌توانند شهریه دریافتی خود را در آنجا مصوب کنند، گفت: رییس هیات امنا وزیر است و مصوبات آن باید به تایید وزیر علوم برسد، بنابراین اگر هیات امنا مجوزی داده باشد که مورد تایید وزیر نیست،‌ باید پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه در این زمینه مواردی را با دکتر حسنی،‌ دبیر شورای گسترش وزارت علوم مطرح کرده‌ام، تصریح کرد: در آیین‌نامه‌ای که ما برای شهریه ابلاغ می‌کنیم، سقف شهریه دریافتی در مقاطع مختلف تعیین شده که این آیین‌نامه همه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را در بر می‌گیرد.

نادری منش خاطرنشان کرد: البته ممکن است شهریه‌ای که در حال حاضر دانشگاه پیام نور دریافت می‌کند از سقف تعیین شده بالاتر نباشد، به این معنی که در گذشته میزان شهریه پایین بوده و با این افزایش نیز هنوز از سقف پایین تر است که این موضوع را دفتر گسترش پیگیری می‌کند.


افزایش شهریه دکتری پیام‌نور شهریه دکتری پیام نور مشکلات دکتری پیام نور حل مشکلات دکتری پیام نور

مهلت ثبت نام ورودی‌های جدید تمام مقاطع پیام نور تمدید شد

افزایش شهریه دانشگاه پیام نور براساس مصوبه هیات امنا

دانشگاه پیام نور به زوج های جوان ۲۰ میلیون تومان وام می دهد

ادامه تحصیل۳۰هزار دانش آموختگان کارشناسی دانشگاه پیام نور در دانشگاه های دولتی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان مشروط آزمون نیمه متمرکز دکتری پیام نور

مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون پیام‌نور (شروع ثبت نام)

بررسی رشته های حذفی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم

افتتاح 60 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در هفته دولت

رشته های میان رشته ای و تقاضا محور در دانشگاه پیام نور

نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور

اعلام زمان محل آزمون امتحانات پایان ترم دو مقطع پیام نور تغییر پیدا کرد

طرح دانشگاه پیام نور برای ادامه تحصیل سربازان حین خدمت

سامانه رسیدگی به امور دانشجویان دانشگاه پیام نور رونمایی می شود

تصویب 8 رشته مقطع ارشد پیام نور

جزئیات شرکت در آزمون ارشد فراگیر پیام نور

اخبار روزنامه ها