نسبت مردان و زنان در اولین کنکور دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   26 اسفند 1389-17 March 2011بازدید 6192


نسبت مردان و زنان در اولین کنکوردکتری/ سالانه 4میلیون نفرکنکور می‌دهند
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام نسبت شرکت زنان به مردان در کنکور نیمه متمرکز دکتری گفت: 130 هزار نفر در اولین کنکور سراسری دکتری شرکت می کنند که از این تعداد حدود 61 درصد را مردان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین سرورالدین با اشاره به برخی برنامه های پیش روی سازمان سنجش در سال آینده گفت: تلاش می کنیم تا سال آینده پرتال طراحی سئوالات آزمونهای سراسری را راه اندازی کنیم تا از اساتید بیشتری در زمینه طراحی سئوال استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ما یک بانک سئوال غیر رسمی داریم اما در صدد هستیم بانک سئوالات پیشرفته ای را ایجاد کنیم تا مشکلاتی که در حین طراحی سئوال از نظر امنیت ممکن است به وجود بیاید، برطرف شوند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه برای طراحی سئوالات هر آزمون وزارت اطلاعات بر کار اساتید طراح نظارت می کند، گفت: این نظارت برای این منظور انجام می شود که اساتید مطمئنی در کار طراحی سئوالات آزمون دست داشته باشند.

وی با اشاره به یکی دیگر از برنامه های سازمان سنجش آموزش کشور برای سال آینده گفت: یکی از مشکلاتی که سازمان سنجش همیشه در برگزاری آزمون های سراسری با آن مواجه است حوزه های امتحانی برگزار کننده است، برگزاری یک کنکور در دانشگاههای مختلف کشور نیازمند هماهنگی های بسیاری است و از سوی دیگر علیرغم اینکه برگزار کننده آزمون سازمان سنجش است، مجریان برگزاری دانشگاهها هستند و افرادی در حوزه ها حضور دارند که سازمان آنها را انتخاب نمی کند.

سرورالدین گفت: از این رو تلاش می کنیم در این زمینه برای سال آینده برنامه ریزی مشخصی صورت گیرد تا در زمینه برگزاری آزمون در حوزه های مختلف مشکلی نداشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری آزمون نیمه متمرکز دکتری در فروردین 90 گفت: 80 هزار نفر از ثبت نام کنندگان در این آزمون را مردان و 50 هزار نفر را زنان تشکیل می دهند و تعداد شرکت کنندگان در این آزمون نسبت به آزمونهای سالهای گذشته بی سابقه بوده است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین گفت: سازمان سنجش آموزش کشور بیش از 150 آزمون در سال برگزار می کند که در این آزمونها حدود 4 میلیون نفر شرکت می کنند.


کنکور دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها