آغاز مصاحبه 1600 دارنده دکتري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   14 اردیبهشت 1390-04 May 2011بازدید 6005


يک هزار و 600 دارنده مدرک دکتري تخصصي که بهمن89 براي جذب در دانشگاهها اعلام آمادگي کرده بودند به گفته رئيس مرکز جذب اعضاي هيئت علمي وزارت علوم از امروز براي مصاحبه به دانشگاهها دعوت و تا شهريورماه نيز بررسي بر روي آنها خاتمه پيدا مي‌کند.
محمدرضا مرداني در گفتگو با خبرنگار مهر پس از پايان آخرين مهلت ارسال مدارک متقاضيان فراخوان سراسري بهمن ماه که ويژه ثبت نام دارندگان دکتري تخصصي (PHD) بود گفت: در فراخوان سراسري بهمن ماه که ويژه ثبت نام دارندگان دکتري تخصصي در رشته ها و گرايش هاي مختلف بود هفت هزار و 143 نفر ثبت نام کردند که از اين تعداد 3 هزار و 100 رکورد ثبت شده مشترک با ثبت نام فراخوان سراسري شهريور ماه بود.
رئيس مرکز جذب اعضاي هيئت علمي وزارت علوم افزود: از مجموع اين ثبت نام کنندگان عليرغم فرصت هاي متعددي که داده شد فقط يک هزار و 600 نفر واجد شرايط تا پايان ساعت 24 دوازدهم ارديبهشت ماه مدرک دکتري تخصصي خود را براي مرکز جذب اعضاي هيئت علمي ارسال کردند.
وي اضافه کرد: آمار نشان دهنده اين است که تعداد زيادي از ثبت نام کنندگان اين مرحله ظاهرا دانشجوي دکتري بوده اند. برخي ديگر از ثبت نام کنندگان نيز مدرک دکتري خود را ارسال کرده اند اما در فهرست ارسال کنندگان واجد شرايط قرار نگرفته اند چراکه اين افراد هر چند داراي مدرک دکتري تخصصي بوده اما در جاي ديگر مانند دانشگاه آزاد اسلامي يا ساير دستگاهها عضو هيئت علمي بوده اند.
مرداني با بيان اينکه 871 نفر از يک هزار و 600 نفر واجد شرايطي که مدارک دکتري تخصصي خود را ارسال کرده اند در فراخوان شهريور ماه نيز شرکت کرده بودند به مهر گفت: البته در اين مرحله ممکن است دانشگاههايي که در اولويتشان قرار دارد را تغيير داده باشند. بنابراين تعداد ثبت نام کنندگان جديدي که مدرک PHD خود را ارسال کرده اند 705 نفر هستند. لذا 5 هزار و 567 نفر تا کنون مدرکشان را نفرستاده اند و اکنون ديگر مهلت اين مرحله از جذب را بسته ايم.
وي افزود: اسامي يک هزار و 600 نفر واجد شرايطي که مدارک دکتري تخصصي خود را ارسال کرده اند در سايت مرکز جذب عضو هيئت علمي وزارت علوم در قسمت دانشگاههاي مربوطه قرار گرفته و دانشگاهها از امروز سه شنبه 13 ارديبهشت ماه مي توانند اين معرفي شدگان را دعوت و مصاحبه کنند و مراحل اوليه را تا پايان خرداد ماه انجام دهند.
رئيس مرکز جذب اعضاي هيئت علمي وزارت علوم اضافه کرد: سپس دانشگاهها نتيجه را به مرکز جذب اعضاي هيئت علمي اعلام مي کنند تا بر مبناي نظري که دانشگاهها مي دهند تا شهريور ماه و قبل از فراخوان شهريور ماه 90 بررسي هايمان درباره فراخوان بهمن ماه 89 را خاتمه دهيم و به دانشگاهها اعلام کنيم. اميدواريم افرادي که از فراخوان سراسري بهمن ماه که ويژه ثبت نام دارندگان دکتري تخصصي (PHD) است جذب مي شوند از مهر ماه وارد چرخه آموزش و پژوهش شوند.


مصاحبه دارنده دکتري

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها