پذيرش دانشجوی دکتری در پرديس کيش دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   20 اردیبهشت 1390-10 May 2011بازدید 18832


پذيرش دانشجوی دکتری در پرديس کيش دانشگاه تهران


پرديس بين المللي کيش دانشگاه تهران به منظور گسترش دوره هاي تحصيلات تکميلي به ويژه در مقطع دکتري تخصصي، براي سال تحصيلي 90 -91، در 14 رشته دانشجوي دکتري تخصصي مي پذيرد.
به گزارش خبرنگار مهر، داشتن حداقل ميانگين کل 14 از 20 در مقطع کارشناسي ارشد، يکي از شرايط اختصاصي دانشجويان دکتري تخصصي است. دانشجويان نيمسال آخر دوره کارشناسي ارشد يا دکتري حرفه اي در صورت فراغت از تحصيل تا 31 شهريور ماه 90 مي توانند در اين آزمون شرکت کنند.
آن عده از داوطلباني که تا 31 شهريور ماه 90 فرصت دفاع از پايان نامه کارشناسي ارشد را دارند، در صورت قبولي در آزمون دکتري، به صورت مشروط ثبت نام خواهند شد. اين قبيل داوطلبان موظفند مدرک دفاع از پايان نامه را تا 31 شهريور ماه 90 حداکثر تا پايان مهرماه به اداره کل خدمات آموزشي دانشگاه تهران مراجعه کنند.
حد نصاب لازم زبان عمومي در رشته استخدام زبان و ادبيات فارسي 10 از 20، در رشته هاي آموزش زبان انگليسي و زبان ادبيات انگليسي مطابق شرح مندرج در ستون ملاحظات جدول اطلاعاتي و در ساير رشته ها 12 از 20 است.
متقاضياني که از سال 88 به بعد، 50 درصد( مربوط به رشته زبان و ادبيات فارسي) و 60 درصد(مربوط به ساير رشته ها به جز رشته هاي زبان و ادبيات انگليسي و آموزش زبان انگليسي) نمره آزمون زبان عمومي ورودي دوره دکتري دانشگاه تهران، تربيت مدرس، اصفهان، صنعتي شريف، امام صادق، شهيد باهنر کرمان، تبريز، فردوسي مشهد و شيراز را کسب کرده باشند، از شرکت در آزمون زبان عمومي معاف هستند.
همچنين، تنها داوطلبان رشته حقوق بين المللي مي توانند به جاي زبان انگليسي، زبان فرانسه را امتحان دهند.
مدت اعتبار قبولي در آزمون زبان عمومي حداکثر 2 سال پس از تاريخ برگزاري آزمون و کسب حداقل نمره 10 از 20 در آزمون زبان عمومي براي تمام مربيان و ايثارگران الزامي است.
محل برگزاري آزمون زبان عمومي در پرديس کيش خواهد بود.
شيوه برگزاري آزمون اختصاصي ورودي
حداکثر امتياز آزمون کتبي 50 از 100 نمره کل و کسب حداقل 50 درصد امتياز آزمون کتبي 25 از 50 در اين مرحله به عنوان شرط ورود به مرحله دوم الزامي و محل برگزاري آزمون در پرديس کيش است. بررسي سوابق علمي، آموزشي، پژوهشي و مصاحبه نيز بخشي از آزمون است که در اين مرحله سوابق علمي گروه آموزشي ذيربط بررسي و مصاحبه حضوري برگزار مي شود، حداکثر امتياز قابل کسب در اين مرحله 50 از 100 نمره و محل برگزاري اين مصاحبه در دفتر مرکزي پرديس کيش در تهران است.
تاريخ دقيق برگزاري مصاحبه همزمان با اعلام اسامي پذيرفته شدگان مرحله آزمون کتبي اعلام مي شود.
نحوه پذيرش نهايي داوطلبان
مجموع امتيازات کسب شده از مراحل اول و دوم تعيين کننده پذيرش نهايي داوطلبان است که مي بايست حداقل 50 درصد از کل امتياز آزمون را کسب کرده باشند. بر اساس اعلام دانشگاه تهران، مهلت ثبت نام اعلام مي شود، همچنين، زمان برگزاري آزمون زبان عمومي شنبه 7 خردادماه 90 و زمان برگزاري آزمون تخصصي شنبه 18 تيرماه 90 اعلام شده است.
تاريخ برگزاري مصاحبه با داوطلبان از 3 تا 4 شهريورماه خواهد بود.
جزئيات ظرفيت پذيرش
از 100 درصد ظرفيت سهميه آزاد، 30 درصد به مربيان در صورت وجود داوطلب، 20 درصد به ايثارگران در صورت وجود داوطلب و 50 درصد به ساير داوطلبان آزاد اختصاص يافته است. در صورت نبودن داوطلب در دو مورد نخست، کل سهميه 10 درصد ظرفيت به داوطلبان آزاد اختصاص مي يابد.
شهريه دوره  
ميزان تقريبي شهريه مقطع دکتري براي رشته هاي علوم انساني، 45 ميليون ريال است و براي ساير رشته ها 55 ميليون تومان است که پس از تصويب در هيئت امنا دانشگاه تهران نهايي خواهد شد.
فارغ التحصيلان تمام رشته ها مي توانند در آزمون ورودي دوره دکتري در يکي از رشته هاي مورد علاقه خود شرکت کنند.
در صورت قبولي دانشجو موظف است دروس پيش نياز لازم را با نظر گروه آموزشي بگذراند.
اسامي رشته هاي دکتري پرديس کيش
اسامي رشته هاي مورد پذيرش در پرديس کيش به اين شرح است: تربيت بدني و علوم ورزشي( مديريت و برنامه ريزي در تربيت بدني)، تربيت بدني و علوم ورزشي(حرکات اصلاحي و آسيب شناسي ورزشي)، تربيت بدني و علوم ورزشي(فيزيولوژي ورزشي)، تربيت بدني و علوم ورزشي(رشد و تکامل و يادگيري حرکتي)، حقوق بين الملل، آموزش زبان انگليسي، ادبيات زبان انگليسي، ادبيات زبان فارسي،حسابداري، مديريت مالي، مديريت(تحقيق در عمليات)، مديريت بازرگاني( بازاريابي)، مديريت(توليد و عمليات) و مديريت رسانه.
جهت کسب اطلاعات بيشتر اينجا کليک کنيد .


پذيرش دانشجوی دکتری پرديس کيش دانشگاه تهران

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها