جزئیات دو صندوق حامی پژوهشگران/ نحوه پرداخت پژوهانه به دانشجوی دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   06 خرداد 1390-27 May 2011بازدید 2941


جزئیات دو صندوق حامی پژوهشگران/ نحوه پرداخت پژوهانه به دانشجوی دکتری
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به جایگاه صندوق توسعه ملی و صندوق شکوفایی و نوآوری گفت: صندوق توسعه ملی برای حمایت از طرحهای ملی دولتی و صندوق نوآوری برای حمایت از طرحهای کوچک بخش خصوصی ایجاد شده است.

دکتر نسرین سلطانخواه در پاسخ به خبرنگار مهر به نحوه مشارکت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در صندوق توسعه ملی برای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی اشاره کرد و گفت: صندوق توسعه ملی برای تجاری سازی و سرمایه گذاری روی دستاوردها و طرحهای بزرگ دولتی است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: در کنار این صندوق، صندوق نوآوری و شکوفایی در معاونت ایجاد شد که فعالیت های آن معطوف به سرمایه گذاری های کوچک و متوسط بخش خصوصی و حمایت از طرحهایی است که در این بخش اجرایی می شود.

وی همچنین با تاکید براینکه روند اعطای پژوهانه همچنان ادامه دارد افزود: روند اعطای پژوهانه هیچ تغییری نیافته است و طی شرایطی این حمایتها برای دانشجویان دوره دکتری اعمال می شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرایط اعطای پژوهانه اشاره کرد و یادآور شد: دانشجویان دوره دکتری در صورتی که آزمون جامع را با موفقیت پشت سر بگذرانند و پروژه مصوب دوره دکتری آنها تقاضا محور باشد و یکی از نیازهای ملی را پاسخگو باشد، مشمول طرح اعطای پژوهانه هستند.
وی با تاکید بر اینکه پژوهانه به دانشگاهها داده می شود اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبلغ 5 میلیون تومان را در قالب پژوهانه به هر دانشجو پرداخت می کند که این مبلغ با حمایت و تایید وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعطا می شود.
سلطانخواه ادامه داد: اعطای پژوهانه از سال گذشته آغاز شده و تا کنون میزان 32 میلیارد تومان پژوهانه به 6 هزار و 400 دانشجوی دکتری اعطا شده است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه این روند در سال 90 ادامه دارد، خاطرنشان کرد: اعطای این پژوهانه محدودیتی در رشته ندارد و به هر دانشجو اعم از دانشجویان رشته های فنی و یا علوم انسانی که پایان نامه آنها در جهت رفع نیازهای کشور باشد اعطا می شود.


جزئیات صندوق حامی پژوهشگران نحوه پرداخت پژوهانه دانشجوی دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها