نحوه پرداخت پژوهانه به دانشجويان دوره دکتري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   07 خرداد 1390-28 May 2011بازدید 4842


معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري با اشاره به جايگاه صندوق توسعه ملي و صندوق شکوفايي و نوآوري گفت: صندوق توسعه ملي براي حمايت از طرحهاي ملي دولتي و صندوق نوآوري براي حمايت از طرحهاي کوچک بخش خصوصي ايجاد شده است.
دکتر نسرين سلطانخواه در پاسخ به خبرنگار مهر به نحوه مشارکت معاونت علم و فناوري رياست جمهوري در صندوق توسعه ملي براي تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي اشاره کرد و گفت: صندوق توسعه ملي براي تجاري سازي و سرمايه گذاري روي دستاوردها و طرحهاي بزرگ دولتي است.
معاون علمي و فناوري رياست جمهوري اضافه کرد: در کنار اين صندوق، صندوق نوآوري و شکوفايي در معاونت ايجاد شد که فعاليت هاي آن معطوف به سرمايه گذاري هاي کوچک و متوسط بخش خصوصي و حمايت از طرحهايي است که در اين بخش اجرايي مي شود.
وي همچنين با تاکيد براينکه روند اعطاي پژوهانه همچنان ادامه دارد افزود: روند اعطاي پژوهانه هيچ تغييري نيافته است و طي شرايطي اين حمايتها براي دانشجويان دوره دکتري اعمال مي شود.
معاون علمي و فناوري رياست جمهوري به شرايط اعطاي پژوهانه اشاره کرد و يادآور شد: دانشجويان دوره دکتري در صورتي که آزمون جامع را با موفقيت پشت سر بگذرانند و پروژه مصوب دوره دکتري آنها تقاضا محور باشد و يکي از نيازهاي ملي را پاسخگو باشد، مشمول طرح اعطاي پژوهانه هستند.
وي با تاکيد بر اينکه پژوهانه به دانشگاهها داده مي شود اظهار داشت: معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري مبلغ 5 ميليون تومان را در قالب پژوهانه به هر دانشجو پرداخت مي کند که اين مبلغ با حمايت و تاييد وزارتخانه هاي علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اعطا مي شود.
سلطانخواه ادامه داد: اعطاي پژوهانه از سال گذشته آغاز شده و تا کنون ميزان 32 ميليارد تومان پژوهانه به 6 هزار و 400 دانشجوي دکتري اعطا شده است.
معاون علمي و فناوري رياست جمهوري با بيان اينکه اين روند در سال 90 ادامه دارد، خاطرنشان کرد: اعطاي اين پژوهانه محدوديتي در رشته ندارد و به هر دانشجو اعم از دانشجويان رشته هاي فني و يا علوم انساني که پايان نامه آنها در جهت رفع نيازهاي کشور باشد اعطا مي شود.


پرداخت پژوهانه به دانشجويان دوره دکتري

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها