جزئيات کامل شرايط پذيرش دانشجوی دکتری در دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   08 خرداد 1390-29 May 2011بازدید 9439


شرايط و ضوابط کامل دانشگاه تهران براي داوطلبان کنکور دکتری تخصصي سال 90 در مرحله دوم پذيرش اعلام شد.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه تهران در خصوص نحوه پذيرش دانشجوى دکترى تخصصى (ph.D) در سال تحصيلى 91-1390، ضوابط و شرايط مورد نياز را اعلام کرد.
ارزيابى تخصصى و عمومى  (50-0 امتياز)
1- ارزيابى تخصصى
الف -  براى پرديس دانشکده هاى فنى، پرديس کشاورزى و منابع طبيعى، پرديس علوم، مرکز تحقيقات بيوشيمى و بيوفيزيک و دانشکده دامپزشکى، معدل ٣ الى ٥ درس تخصصى در مقاطع کارشناسى و کارشناسى ارشد (به تشخيص گروه آموزشى ذيربط) و ارزيابى حضورى داوطلب ملاک عمل خواهد بود. بنابراين لازم است داوطلبان تمام ريز نمرات و معدل کتبى در مقاطع کارشناسى و کارشناسى ارشد را به همراه داشته باشند.
ب – براى ساير پرديس / دانشکده ها به تشخيص گروه آموزشى ذيربط، ارزيابى تخصصى به صورت آزمون کتبى و ارزيابى حضورى خواهد بود.
٢- ارزيابى عمومى:
منظور از ارزيابى عمومى انگيزه فردى، تمام وقت بودن، موضوع مورد علاقه براى رساله دکترى، تسلط به زبان و گفتار فارسى، کيفيت پايان نامه کارشناسى ارشد و ساير موارد است.
- ارزيابى سوابق و مدارک
بخش اول : 20-0 امتياز
تسلط به زبان عمومى: از صفر تا 8 امتياز، معدل کل تراز شده دوره کارشناسى: از صفر تا 6 امتياز به ازاء معدل از 12 تا 20، معدل کل تراز شده دوره کارشناسى‌ارشد:  از صفر تا 6 امتياز به ازاء معدل از 14 تا 20
بخش دوم: 30-0 امتياز
محاسبه امتيازات بر اساس جدول زير انجام مي شود.
عنوان فعاليت امتياز کسب شده
1.هر مقاله پژوهشى داخلى و خارجى مرتبط با حوزه تخصصى و پايان نامه، چاپ شده در مجلات معتبر و مورد تائيد وزارت علوم، تحقيقات و فناورى چاپ شده يا تائيد چاپ (حداکثر ندارد) هر مقاله پژوهشى داخلى و خارجى مرتبط با حوزه تخصصى و پايان نامه، چاپ شده در مجلات معتبر و مورد تائيد وزارت علوم، تحقيقات و فناورى چاپ شده يا تائيد چاپ (حداکثر ندارد)
2.تاليف و ترجمه کتاب مربوط به تخصص و رشته تحصيلى ( براى رشته هاى علوم انسانى حداکثر ندارد و براى ساير رشته ها حداکثر 6 امتياز) (ترجمه) از صفر تا 2 امتياز، (تاليف) از صفر تا 4 امتياز، طبق نظر هيئت ممتحنه
3. مقاله چاپ شده در مجموعه مقالات همايشهاى علمى ملى و بين المللى مرتبط با تخصص (حداکثر 10امتياز
تبصره 1 - در صورتى که مقاله ارائه شده مشترک با استاد راهنما و مستخرج از پايان نامه باشد امتياز نفر اول براى داوطلب در نظر گرفته مى شود.
تبصره 2 -  در صورتيکه حداقل يکى از داوطلبان بيش از 30 امتياز کسب کند، امتياز کسب شده معادل 30 در نظر گرفته مى شود و امتياز ساير داوطلبان بر پايه آن تراز مى شود.
تبصره 3-  امتيازات هر يک از بندها به تشخيص اعضاى هيئت ممتحنه خواهد بود. هيئت ممتحنه برحسب مورد، متشکل است از اعضاى شوراى تحصيلات تکميلى دانشکده زير مجموعه پرديس‌ها/گروه زيرمجموعه دانشکده ‌ها و حداقل دو نفر از اعضاى هيئت علمى به انتخاب شوراى تحصيلات تکميلى پرديس که يک نفر از آنها نماينده معاون تحصيلات تکميلى پرديس يا دانشکده مستقل است. در هر صورت تعداد اعضاى هيأت ممتحنه کمتر از 7 نفر نخواهد بود.
نکات مهم:
تاريخ ارزيابى تخصصى و بررسى سوابق و مدارک اعلام خواهد شد.
در صورت عدم اعلام به موقع اسامى از سوى سازمان سنجش، تاريخهاى فوق تغيير خواهد کرد و در اطلاعيه هاى بعدى اعلام خواهد شد.
دانشگاه تهران اعلام کرده است داوطلب لازم است تمام سوابق و مدارک آموزشى و پژوهشى خود را به صورت CD  (لوح فشرده) و به همراه اصل آن‏، در تاريخ مندرج در  طلاعيه هاى بعدى به همراه داشته باشد. تمام مدارک مندرج در اين دستورالعمل لازم است در تاريخ مقرر ارائه شود. بديهى است به مدارکى که بعد، تحويل داده شود، هيچگونه امتيازى تعلق نمى گيرد.
کسب حداقل 50 امتياز از 100 امتياز در مرحله نهايى الزامى است و دانشگاه با توجه به ظرفيت پذيرش و به ترتيب سير نزولى امتياز مکتسبه، داوطلب را به سازمان سنجش معرفى خواهد کرد.
داوطلبان لازم است مبلغ 50 هزار تومان به حساب شماره  12180-187 بانک تجارت شعبه ارديبهشت به نام معاونت آموزشى دانشگاه واريز کنند و فيش واريزى را به همراه مدارک و مستندات مربوطه در تاريخ مقرر به همراه داشته باشند.


شرايط پذيرش دانشجوی دکتری در دانشگاه تهران

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها