پذیرش 300دانشجوی دکتری‌پژوهشی/ سرنوشت 42کانتینر تجهیزات‎آزمایشگاهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   08 خرداد 1390-29 May 2011بازدید 3384


معاون وزیر علوم از پذیرش 300 دانشجوی دکتری پژوهش محور در سال جاری خبر داد و درباره دریچه های جدید همکاری با صنعت گفت: 50 پروژه 10 میلیارد تومانی در دانشگاههای مختلف برای سه سال تعریف می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی نژاد نوری دوشنبه شب در گردهمایی معاونان پژوهشی و فناوری دانشگاههای تهران در سالن شورای دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ایجاد بلوک های دانشگاهی خبر داد و گفت: مدل در نظر گرفته شده برای بلوک‌های دانشگاهی این است که بلوک دانشگاهی با محوریت یکی از دانشگاه‌های بزرگ تشکیل شود بطوریکه چند دانشگاه خارج از تهران نیز بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی در این بلوک دانشگاهی قرار گیرند.

وی در حالی که کارکردهای بلوک دانشگاهی را متفاوت با کنسرسیوم دانست، گفت: اگر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یک بلوک دانشگاهی به عنوان محور مطرح باشد و برای یک پروژه درباره شناورها قرارداد منعقد کرده باشد، آنگاه دانشگاه مازندران که می‌تواند به عنوان یک دانشگاه حاضر در این بلوک مطرح باشد، احساس می کند که او نیز به واسطه حضور در بلوک دانشگاهی می تواند در موفقیت ها و قراردادها سهیم باشد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در محور دیگر سخنانش با بیان اینکه آئین نامه ایجاد پژوهشگاهها در داخل دانشگاهها در مراحل نهایی شدن قرار دارد، گفت: امسال 15 پژوهشگاه در داخل دانشگاهها ایجاد می شود. ایجاد پژوهشگاههای دانشگاهی به معنی حذف پژوهشگاههای مستقل از دانشگاهها نیست.

مهدی نژاد نوری از پژوهشگاههای دانشگاهی به عنوان محلی برای انسجام و هدفمندسازی فعالیت های پژوهشی در داخل دانشگاهها نام برد و گفت: پژوهشگاههای دانشگاهی در داخل دانشگاهها ایجاد می شوند تا فضایی فراهم شود که علاوه بر اساتید حاضر در دانشگاهها تیم پروژه با حضور طیف های دیگری مانند اعضای هیئت علمی بازنشسته، محققان غیرهیئت علمی و تکنسین ها شکل بگیرد همچنین بهتر است معاون پژوهشی دانشگاه رئیس پژوهشگاه دانشگاهی می شود.

معاون وزیر علوم وی با تأکید بر هزینه شدن حداقل 50 درصد اعتبارات پژوهشی دانشگاههای برای پژوهشهای هدفمند گفت: 80 درصد فعالیت پژوهشگاههای دانشگاهی باید در جهت اولویت های مصوب شورای عال علوم، تحقیقات و فناوری پیش بروند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم درباره سرنوشت 42 کانتینر تجهیزات آزمایشگاهی که در گمرک بوده است، گفت: 16 کانتینر تا کنون ترخیص شده و 7 کانتینر از آن در حال حمل به سمت تهران است و 9 کانتینر را نیز در حال پرداخت پولهایش هستیم.

مهدی نژاد نوری با تأکید بر تدوین طرح جامع پژوهشی برای دانشگاهها گفت: البته طراحی تدوین طرح جامع پژوهشی دانشگاهها کار عجله ای نیست ولی بسیار ضروی است که هر دانشگاهی خودش را در آن تعریف و معین کند در کدام رشته ها می خواهد سرآمد باشد.


پذیرش 300دانشجوی دکتری‌پژوهشی/ سرنوشت 42کانتینر تجهیزات‎آزمایشگاهی دکتری پژوهش محور

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها