انتقادات نخبگان به دوره های پسا دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   04 امرداد 1390-26 July 2011بازدید 2709


انتقادات نخبگان به دوره های پسا دکتریانتقادات نخبگان به دوره هاي پسادکتری/ مشکلات مالي گريبانگير محققان

برخي از نخبگان کشور در نشست خبرگزاري مهر با مسئولان بنياد ملي نخبگان به بيان ايراداتي در خصوص نحوه حمايت هاي بنياد ملي نخبگان از دانشجويان پسا دکتري پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر، نخبگان در اين نشست که با محوريت استفاده بهتر و حمايت موثر از نخبگان در کشور در خبرگزاري مهر برگزار شد، با اشاره به اينکه راه اندازي دوره هاي پسا دکتري و حمايت از دانشجويان و نخبگان در اين دوره ها مي تواند راهکاري براي خروج از نخبگان و جذب آنها در کشور باشد، مطرح کردند که حقوق ماهانه اين محققان با اشکالاتي همراه است.

دکتر مهرزاد نصيريان - رتبه دوم جشنواره بين المللي خوارزمي با انتقاد از نحوه برگزاري دوره هاي پسا دکتري گفت: در ابتدا اعلام شد که در دوره پسا دکتري دانشجويان از حقوق ماهانه برخوردار مي شوند اما پس از مدتي قانوني وضع شد که در آن تاکيده شده بود به دانشجويان دوره پسا دکتري شاغل حقوق ماهيانه تعلق نمي گيرد.

اين محقق با تاکيد بر اينکه بر اساس اين قانون حقوق دوره پسا دکتري به وي تعلق نگرفته است، يادآور شد: از آنجايي که در آن زمان در صنعت مشغول به کار بودم اين امر سبب شده که مشمول طرح دانشجويان پسا دکتري قرار نگيرم.

کمبود تجهيزات آزمايشگاهي و قوانين دست و پاگير

نصيريان با اشاره به زير ساختهاي آزمايشگاهي و تحقيقاتي در دانشگاه، اظهار داشت: در بسيار از موارد براي انجام آزمايشها به دليل کمبود تجهيزات آزمايشگاهي لازم بود تا تست هاي لازم را از طريق مراکز ديگر پيگيري کنيم.

وي با بيان اينکه انجام اين امر نياز به بودجه دارد، ادامه داد: اين در حالي است که با ايجاد محدوديت در آيين نامه ها و قوانين دست و پاي محققان بسته مي شود.

حل مشکلات دانشجويان دوره پسا دکتري را در اعطاي گرنت هاي پژوهشي

دکتر مريم کبير سلماني- رتبه اول کشوري در رشته دکتري ژنتيک و استاديار پژوهشگاه ژنتيک در اين باره گفت: طبق قوانين و آيين نامه هاي بنياد ملي نخبگان گرنت هاي پژوهشي به دانشجويان دوره پسا دکتري گرنت تعلق نمي گيرد.

وي حل مشکلات دانشجويان دوره پسا دکتري را در اعطاي گرنت هاي پژوهشي دانست و اظهار داشت: اعطاي اين حمايت مالي مي تواند مشکلات محققاني که در اين دوره پروژه هاي تحقيقاتي را اجرايي مي کنند، موثر باشد.

بنياد ملي نخبگان نهاد ارزيابي ها کننده عملکرد محققان دوره پسا دکتري

سوده غفوري فرد - رتبه اول آزمون سراسري و استاديار دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، با اشاره به آيين نامه هاي بنياد ملي نخبگان براي حمايت از دانشجويان دوره پسا دکتري خاطر نشان کرد: در صورتي که عملکرد دانشجويان اين دوره توسط بنياد ملي نخبگان مورد ارزيابي قرار گيرد مي تواند در ارتقاي سطح حمايت ها موثر باشد.

وي همچنين به نحوه اعطاي حقوق ماهيانه محققان دوره پسا دکتري اشاره کرد و گفت: اعتباراتي از سوي بنياد به دانشگاه ها داده مي شود اما در صورتي که محققان موفق به دريافت اين حقوق نشوند چگونه مي توانند تحقيقات خود را ادامه دهند؟


انتقادات نخبگان به دوره های پسا دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها