مژده به داوطلبان دکتری - 5 هزار نفر ظرفیت جدید اضافه شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   26 امرداد 1390-17 August 2011بازدید 12921مژده به داوطلبان دکتری - 5 هزار نفر ظرفیت جدید اضافه شد

9 نکته مهم و جديد کنکور دکتری/
تصميم جديد براي ظرفيت کنکور دکتری/ مصاحبه جديد براي 15 هزار داوطلب

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاري مصاحبه جديد براي پذيرش داوطلبان دکتري نيمه متمرکز در مرحله تکميل ظرفيت اين کنکور خبر داد و گفت: مصاحبه هاي جديد پس از انتخاب رشته - دانشگاه دوباره براي 15 هزار داوطلب کنکور دکتري انجام مي گيرد.

دکتر محمدحسين سرورالدين در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر حسب تصميم وزير علوم، تحقيقات و فناوري 5 هزار نفر ديگر به ترتيب نمره براي مصاحبه جديد در آزمون دکتری معرفي مي شوند.

وي افزود: با توجه به اينکه ابتدا 15 هزار نفر براي آزمون دکتري نيمه متمرکز به دانشگاهها معرفي شدند و ظرفيت دانشگاهها نيز 5 هزار نفر بود، ساير 10 هزار نفر باقيمانده به همراه 5 هزار نفر جديد براي مصاحبه جديد به دانشگاه معرفي مي شوند.

رئيس سازمان سنجش با اشاره به ساز و کار اجرايي تکميل ظرفيت کنکور دکتري پس از تصميم شورايعالي انقلاب فرهنگي براي افزايش ظرفيت گفت: 5 هزار نفري که حائز بالاترين نمرات شده اند مي توانند دوباره فرم انتخاب رشته و دانشگاه را پر کنند و پس از اعلام سازمان سنجش آموزش کشور براي مصاحبه به دانشگاهها معرفي شوند.

وي يادآور شد: انتخاب مجدد رشته و دانشگاه به اين دليل انجام مي گيرد که در اين مدت رشته هاي جديدي به دانشگاهها اضافه شده است و ظرفيت هاي رشته ها و دانشگاهها نيز تغيير کرده است.

سرورالدين تاکيد کرد: اولين قدم اين است که ببينيم کدام يک از دانشگاهها ظرفيت بيشتري مي توانند ايجاد کنند. در حال حاضر شوراي عالي انقلاب فرهنگي مجوز افزايش ظرفيت را ايجاد کرده است و بر همين اساس دانشگاهها بايد ظرفيت خود را به معاونت آموزشي وزارت علوم ارائه دهند تا آنها نيز آن را به سازمان سنجش اعلام کنند.

 

ردیف نکته مهم برای داوطلبان کنکور دکتری
1 5 هزار نفری که حائز بالاترین نمرات شده اند می توانند دوباره فرم انتخاب رشته و دانشگاه را پر کنند
2 انتخاب مجدد رشته و دانشگاه به دلیل  رشته ها و ظرفیت های جدید دانشگاهها است
3 مقرر شده است در پذیرش دکتری به ازای هر نفر ظرفیت دانشگاه سه نفر داوطلب به دانشگاهها معرفی کنیم
4 به عنوان یک حرکت جدید 15 هزار نفر در مصاحبه جدید شرکت می کنند
5 اول باید دانشگاهها میزان ظرفیت جدید خود را مشخص کنند تا فرآیند اجرایی پس از تعیین ظرفیتها آغاز شود
6 تلاش ما این است که این تکمیل ظرفیت به قبولی مهر برسند
7 تلاش این است که داوطلبان آموزش خود را از سال تحصیلی جدید آغاز کنند
8 نتایج نهایی آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 90 نیمه اول شهریورماه 90 اعلام می شود
9 دانشگاهها باید هرچه سریع تر اسامی را ارائه کنند
استخدام وي افزود: اگر دانشگاهها ظرفيت خود را اعلام کردند ما به اين ترتيب عمل خواهيم کرد که 5 هزار نفر از افراد را به اضافه 10 هزار نفري که پس از مصاحبه باقي ماند اند دوباره به مصاحبه دعوت مي کنيم تا دانشگاهها از ميان آنها افراد واجد شرايط را انتخاب کنند.

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مقرر شده است که در پذيرش نيمه متمرکز دکتري به ازاي هر يک نفر ظرفيت دانشگاه سه نفر داوطلب به دانشگاهها معرفي کنيم از همين رو در آزمون فروردين ماه که ظرفيت دانشگاهها حدود 5 هزار نفر بود، ما 15 هزار نفر را به دانشگاهها معرفي کرديم.

وي خاطرنشان کرد: در واقع اکنون 10 هزار نفر از آن 15 هزار نفر باقي مانده اند و بايد 5 هزار نفر هم به آنها اضافه کنيم تا در مجموع 15 هزار نفر به دانشگاهها معرفي کنيم اما با توجه به اينکه اين افراد با هم در شرايط يکساني قرار ندارند مصاحبه جديد به همراه انتخاب رشته و دانشگاه دوباره براي اين افراد صورت مي گيرد.

سرورالدين يادآور شد: با تصميم وزير علوم به اين جمع بندي رسيديم که به عنوان يک حرکت جديد اين 15 هزار نفر در مصاحبه جديد شرکت کنند و دانشگاهها از ميان آنها افراد را انتخاب کنند.

وي گفت: البته اول بايد دانشگاهها ميزان ظرفيت جديد خود را مشخص کنند تا فرآيند اجرايي پس از تعيين ظرفيتها آغاز شود و تلاش ما اين است که اين تکميل ظرفيت به قبولي مهر برسند و داوطلبان در اين مرحله آموزش خود را از سال تحصيلي جديد آغاز کنند.

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: نتايج نهايي آزمون نيمه متمرکز دکتري سال 90 که فروردين ماه برگزار شد نيز نيمه اول شهريورماه 90 اعلام مي شود از همين رو به دانشگاهها ابلاغ کرده ايم که هرچه سريع تر اسامي را ارائه کنند.


مژده به داوطلبان دکتری 5 هزار نفر ظرفیت جدید اضافه شد

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها