ايجاد رشته دکتری اخلاق پزشکی در مازندران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   31 شهریور 1390-22 September 2011بازدید 2370
ايجاد رشته دکتری اخلاق پزشکی در مازندراندکتر محمد مهدي ناصحي شامگاه پنجشنبه در حاشيه جلسه اخلاق در جامعه پزشکي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دانشگاه  گروه اخلاق پزشکي با واحد درسي مشخصي نيز وجود دارد که دانشجويان را با اخلاق پزشکي آشنا مي‌کند.

وي تصريح کرد: در علم اخلاق پزشکي نحوه برخورد مناسب با بيماران، با همراه بيمار و بيماران صعب العلاج نيز مشخص شد، ولي اصول اخلاق پزشکي هنوز خوب در جوامع دانشگاهي نهادينه نشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي مازندران خاطرنشان کرد: براي جانمايي درس اخلاق و رعايت منشور پزشکي بايد طرح درس را تغيير دهيم و مباحث اخلاقي به صورت کارگاهي مطرح شود.

اين مسئول ادامه داد: براي آشنايي بيشتر دانشجويان با بحث اخلاقي در پزشکي برنامه‌هاي کارگاهي اخلاق در پزشکي بايد تقويت شود.

ناصحي در ادامه از انعقاد تفاهمنامه آموزش اخلاق توسط استادان دانشگاه شهيد بهشتي در دانشگاه علوم پزشکي مازندران خبر داد و بيان داشت: در اين تفاهمنامه گروه اخلاق دو دانشگاه براي بهره‌برداري از تجربيات يکديگر با يکديگر در ارتباط تنگاتنگ قرار مي‌گيرند.

وي در ادامه از ايجاد رشته دکتري اخلاق در دانشگاه علوم پزشکي مازندران خبر داد و عنوان کرد: ايجاد اين رشته تحصيلي در دانشگاه علوم پزشکي مازندران زمينه تحول اساسي در بين مديران و پزشکان ايجاد مي‌کند.

قائم مقام وزير بهداشت دريافت زيرميزي و تعرفه‌هاي خارج از مصوبه پزشکي را از بداخلاقي‌هاي رشته پزشکي در استان ياد کرد و گفت: بايد در حوزه آموزش زمينه کاهش بداخلاقي‌هاي پزشکي ايجاد شود.

اين مسئول با اشاره به ارتباط کمرنگ بين استاد و دانشجو در مرکز دانشگاهي متذکر شد: در سال‌هاي گذشته ارتباط بين استاد و دانشگاه بر مبناي رعايت حقوق دو طرف بود ولي اين ارتباط در دانشگاه‌ها کمرنگ است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي مازندران در پايان اذعان داشت: ارتباط بين استاد و دانشجو در حوزه‌ها بسيار به مراتب بيشتر از دانشگاه رعايت مي‌شود.رشته دکتری پزشکی مازندران

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها