مجوز پذيرش دانشجوی دکتری در دانشگاه زنجان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   07 آذر 1390-28 November 2011بازدید 4712

مجوز پذيرش دانشجوی دکتری در دانشگاه زنجان


معاون آموزش و تحصيلات تکميلی دانشگاه زنجان، از کسب مجوز پذيرش دانشجوی دکتری در 5 رشته جديد خبر داد و گفت: بر اين اساس، ظرفيت پذيرش دانشجو در اين مقطع حداقل 5/1 برابر افزايش مي‌يابد.

دکتر علی اکبر  پيرمحمدی، خاطرنشان کرد: دانشگاه زنجان با پيگيري مداوم و ارتقاء برخي از اعضاء هيئت علمي به مرتبه دانش‌ياري، مجوز جذب دانشجوي دکتري از طريق شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري را به دست آورد.

وي، يادآور شد: از بهمن‌ماه امسال شاهد پذيرش حداقل 15 دانشجوي دکتري در رشته‌هاي مکانيک، برق (گرايش الکترونيک)، گياه‌پزشکي، زراعت و شيمي فيزيک خواهيم بود.

پيرمحمدي با اشاره به اينکه در حال حاضر 30 دانشجوي دکتري در اين دانشگاه مشغول به تحصيل‌اند، اظهار کرد: با اضافه شدن اين 5 رشه به رشته‌هاي فيزيک، شيمي (گرايش‌هاي آلي، معدني و تجزيه) رياضي، علوم دامي و خاک‌شناسي، شاهد تنوع بي‌سابقه رشته‌هاي دانشگاهي در مقطع دکتري اين دانشگاه خواهيم بود.

اين مقام مسئول با اظهار اينکه از 5 رشته جديد حداقل 4 رشته براي اولين بار در دانشگاه‌هاي استان و در مقطع دکتري ارائه خواهد شد، گفت: در برخي ديگر از رشته‌ها مثل ادبيات فارسي و جغرافيا نيز پيگيري‌هايي در خصوص اخذ مجوز پذيرش دانشجوي دکتري براي سال تحصيلي آتي صورت گرفته است که نتايج قطعي آن در آينده نزديک مشخص مي‌شود، همچنين در ديگر رشته‌ها هم پيگير هستيم تا با ارتقاء مرتبه اساتيد به دانش‌ياري، شاهد جذب دانشجوي دکتري باشيم.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه زنجان در بخش ديگري از سخنان خود با اظهار اينکه پروسه کسب مجوز پذيرش دانشجوي دکتري بسيار پيچيده است، گفت: بر اين اساس بايد علاوه بر ايجاد زيرسازي‌هاي لازم، در هيئت علمي يک رشته، اساتيدي با مرتبه دانش‌ياري حضور داشته باشد، به اين معني که استاديار بتواند با احراز شرايط مندرج در آئين‌نامه شوراي گسترش به مرتبه دانش‌ياري ارتقاء يابد تا در نهايت نسبت به ايجاد رشته در مقطع دکتري اقدام شود.

پيرمحمدي، تعداد کل رشته‌هاي دانشگاه زنجان در مقطع کارشناسي ارشد و کارشناسي را به ترتيب بيش از 100 و 60 عنوان رشته دانست و اظهار کرد: سياست دانشگاه در سال‌هاي آتي، حرکت به سمت ايجاد رشته‌هاي متنوع در مقطع دکتري است که ايجاد 5 رشته در يک نيم سال تحصيلي دانشگاه، قطعاً پيش‌درآمد خوبي بر اين رويکرد خواهد بود.

وي در پايان با بيان اينکه اخيراً نتايج آزمون دکتري اعلام شده است، اظهار کرد: متقاضيان پذيرفته نشده با ايجاد ظرفيت جديد در دانشگاه زنجان، شانش پذيرش در اين دانشگاه را خواهند داشت که بر اين اساس جذب حداقل 15 دانشجو در 5 رشته اعلام شده در نيم‌سال تحصيلي بهمن‌ماه با هدف تکميل ظرفيت، امکان‌پذير خواهد شد.

مجوز،پذيرش دانشجوی دکتری،دانشگاه زنجان،پذیرش دانشجو

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها