اضافه شدن یک ماده امتحانی به کنکور دکتری 91

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   01 دی 1390-22 December 2011بازدید 8492


اضافه شدن یک ماده امتحانی به کنکور دکتری 91 / آغاز ثبت نام از 25 دیماه
ثبت نام در دومین آزمون دکتری (نیمه متمرکز) از 25 دی ماه 90 آغاز می شود و تا دوم بهمن ماه ادامه می یابد که بر اساس اعلام سازمان سنجش یک ماده امتحانی جدید به این آزمون اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان سنجش مواد امتحانی برای دروس تخصصی گروه های 6 گانه را اعلام کرده است. بنا بر اعلام سازمان سنجش درس (تحقیق در عملیات پیشرفته1) به عنوان یک ماده امتحانی به مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی ارشد رشته ریاضی کاربردی (کد 2234) اضافه شد.

همچنین بر اساس اعلام سازمان سنجش فارغ التحصیلان گروه پزشکی با گرایش مدیریت خدمات بهداشتی درمانی می توانند در آزمون رشته مدیریت در کنکور دکتری سال 91 شرکت کنند.

تعداد مواد امتحانی از 188 ماده امتحانی در کنکور دکتری سال 90 به 1505 ماده امتحانی در کنکور دکتری سال 91 رسیده است. این مواد آزمونی از سه بخش عمده آزمون زبان انگلیسی، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی تشکیل شده و دروس تخصصی این آزمون از دروس دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل شده است.

ضریب زبان یک، ضریب استعداد تحصیلی یک، ضریب دروس مقطع کارشناسی دو و ضریب دروس مقطع کارشناسی ارشد سه خواهد بود و استعداد تحصیلی برای گروه های عمده متفاوت خواهد بود.

ثبت نام و خرید کارت اعتباری ثبت نام صرفاً به صورت اینترنتی بوده و استقرار اطلاعات ثبت نامی و مهلت ویرایش اطلاعات در دوره زمانی 10 تا 12 بهمن ماه 90 انجام می گیرد. دریافت کارت شرکت در آزمون دکتری از 21 فروردین ماه 91 آغاز می شود و تا 24 فروردین ماه 91 ادامه دارد. آزمون دکتری نیمه متمرکز 91 در دو نوبت صبح و بعدازظهر در روز 25 فروردین ماه برگزار می شود.

گروه های عمده آزمون دکتری تخصصی سال 91 شامل گروه علوم انسانی با 44 رشته، گروه علوم فنی و مهندسی با 72 رشته، گروه علوم پایه حدود 50 رشته، گروه کشاورزی و منابع طبیعی با 51، گروه زبان های خارجی با 11 رشته، گروه دامپزشکی با 25 رشته، گروه هنر با 7 رشته، گروه پزشکی با 13 رشته (ممکن است گزینش از طریق وزارت بهداشت صورت گیرد، گروه تربیت بدنی با 5 رشته (ممکن است به گروه علوم انسانی منتقل شود) گروه های عمده آزمون هستند.


اضافه شدن یک ماده امتحانی کنکور دکتری 91

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها