حمایت از فعالیت تمام‌وقت دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   14 دی 1390-04 January 2012بازدید 4580حمایت از فعالیت تمام‌وقت دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: طرح حمایت از فعالیت تمام‌وقت دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها به تصویب ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور رسید.
یازدهمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز گذشته به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

*ساماندهی پژوهشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی

منصور کبگانیان قائم‌مقام این ستاد در مورد دستور کار این جلسه گفت: در پیش از دستور این جلسه، موضوع پژوهشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی مورد بحث قرار گرفت و با توجه به اینکه در نقشه جامع علمی کشور مقرراتی در مورد ساماندهی این مؤسسات وضع شده، مقرر شد با توجه به کارهایی که در دولت در این زمینه انجام شده است پس از کار کارشناسی طبق مصوبه ستاد راهبری این مؤسسات در راستای اجرای نقشه جامع علمی ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: موضوع بعدی تقسیم کار ملی در حوزه علم و فناوری طبق اقدام ملی 2 از راهبرد کلان 1 بود که توسط تیم پژوهشی ستاد، مدلی برای دسته‌بندی دستگاه‌ها طبق الگوی عرضه و تقاضا ارائه شد و مقرر شد وظایف نهادهای مسئول در حوزه علم و فناوری از جمله وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری طبق این مدل تبیین شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: البته بعضی از اعضای ستاد هم پیشنهادهای دیگری مبنی بر استفاده از سایر الگوها ارائه کردند که مقرر شد با توجه به ضرورت تقسیم کار برای جلوگیری از موازی کاری این پیشنهادها هم مورد بررسی قرار گیرد.

*حمایت از فعالیت تمام‌وقت دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: موضوع بعدی جلسه اقدام ملی شماره 4 از راهبرد کلان 8 مبنی بر حمایت از فعالیت تمام‌وقت دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها بود که ابتدا گزارش کارشناسی شامل طرح و اهمیت بحث، وضعیت موجود، سیاست‌های لازم و روش‌های متنوع حمایت از این برنامه به استحضار اعضای ستاد رسید.

وی در پایان گفت: بعد از ارائه این گزارش ضمن تصویب کلیات، آن اعضای ستاد دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه را موظف کردند تا ظرف مدت یک ماه جزئیات برنامه‌های خود را در این مورد به ستاد ارائه کنند.


فعالیت تمام‌وقت دانشجویان دکتری دانشگاه‌ها

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها