تدوين رشته دکتری مديريت سلامت در وزارت بهداشت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   25 دی 1390-15 January 2012بازدید 2712تدوين رشته دکتری مديريت سلامت در وزارت بهداشت

مديريت پژوهش بايد تقاضامحور باشد
معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت با انتقاد از نبود تقاضا براي پژوهشگران گفت: مراکز تجاري و صنعتي بايد متقاضي تحقيق پژوهشگران باشند و نسبت به سفارش کالا و خدمات به پژوهشگران و دانشمندان کشور اقدام کنند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر مصطفي قانعي در کنفرانس علمي مديريت پژوهش که در تالار ايوان شمس برگزار شد با بيان اين مطلب افزود: هر وقت مسئولان به سراغ دانشگاه آمدند، دانشگاه خوب عمل کرده و هرگونه سرمايه گذاري در دانشگاه ها بازده و پاسخ خوبي داشته است.

وي افزود: مراکز تحقيقاتي و پژوهشگران با توجه به بودجه هاي تحقيقاتي که وجود دارد مشکل ندارند اما مشکل از نبود تقاضا براي پژوهشگران است. مراکز تجاري و صنعتي بايد متقاضي تحقيق پژوهشگران باشند و نسبت به سفارش کالا و خدمات به پژوهشگران و دانشمندان کشور اقدام کنند.

معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت افزود: 10 سال پيش در بحث توليد علم مقاله هم کم داشتيم اما حال به نقطه اي رسيديم که بنابر اعلام نشريه نيچر 20 درصد رشد علم داشته ايم و جزء 40 کشور برتر دنيا از نظر توليد علم قرار داريم.

قانعي از تدوين رشته دکتري مديريت سلامت در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در صورتي که اين برنامه آموزشي تدوين شود تمامي مديران پژوهشي، در مديريت پژوهش آموزش مي بينند. بايد مديران پژوهشي و مديران مراکز تحقيقاتي را ثابت بگذاريم تا بتوانند يک مجموعه علمي را اداره کنند.

وي خاطرنشان کرد: ما بايد مدلي را براي توليد علم ايجاد کنيم. ما مکتب امام صادق(ع) داريم اما از آن مدلي براي علوم نساخته ايم در حالي که ما بايد مسير اسلام را برويم و در تحقيقات از مدل غربي تبعيت نکنيم. کشورهاي غربي به اين موضوع توجه کرده اند که علم سلطه مي آورد و آمريکا علم را براي سلطه مي خواهد.

معاون وزير بهداشت يادآور شد: اصل حرکت علمي را که ابن سينا براي دانشمند ترسيم مي کند معرفت الهي است. اسلام در توليد علم و تحقيقات هدفي را مشخص کرده که ما از آن عقب هستيم و بايد بتوانيم مدلي ارائه دهيم تا مدل پژوهشي ما در آن مشخص شود.تدوين رشته دکتری مديريت سلامت وزارت بهداشت

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها