جزئیات سهمیه رزمندگان در کنکور دکتری 91

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   26 دی 1390-16 January 2012بازدید 3118جزئیات سهمیه رزمندگان در کنکور دکتری 91

سازمان سنجش و آموزش کشور شرایط سهمیه رزمندگان را در کنکور دکتری 91 اعلام کرد. بر این اساس 20 درصد از ظرفیت پذیرش در دکتری به ایثارگران انقلاب اسلامی به شرط کسب حدنصاب علمی اختصاص دارد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، کلیه قوانین و مصوبات مربوط به اعمال سهمیه های مختلف کماکان همانند گذشته به قوت خود باقی است و گزینش داوطلبان واجد شرایط براساس مصوبات مربوطه صورت می گیرد. شرکت کلیه داوطلبان در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 91 الزامی است.

بر اساس مقررات و مصوبات مربوطه 20 درصد از ظرفیت پذیرش به ایثارگران انقلاب اسلامی، به شرط کسب حدنصاب علمی اختصاص دارد. داوطلبان واجد شرایط باید در آزمون شرکت کرده و حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد را کسب کنند.

هر یک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان می توانند بر اساس شرایط خود که در بندهای الف تا ج آمده است متقاضی این سهمیه شوند.

الف) رزمندگانی که بر اساس ماده 1 و تبصره های چهارگانه ماده مذکور در آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از تاریخ 31 شهریور 59 تا 31 شهریور 67 حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) یا وزارت جهادکشاورزی مورد تائید نهائی قرار گیرد.

نیروهای فعال بسیجی و بسیجیان عادی پایگاه های مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی شوند. فرزندان و همسران رزمندگانی که منحصراً مدت حضور در جبهه را دارند، مشمول استفاده از این سهمیه نخواهند بود.

ب) جانبازان 25 درصد و بالاتر، فرزند و همسر جانبازان 50 درصد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا برای استفاده از سهمیه رزمندگان باید براساس ضوابط مندرج اقدام کنند.

ج) بر اساس تبصره 2 ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب 18 اردیبهشت 68 هیئت وزیران و قانون اصلاح قانون مذکور مصوب 11 آذر 71 مجلس محترم شورای اسلامی، داوطلبانی که از سال 68 به بعد با سهمیه رزمندگان در آزمون های ورودی کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند، در صورتی که دارای حداقل مدت 18 ماه حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل باشند، با توجه به تذکر مهم فوق می توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت کنند.

در غیر این صورت حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون ورودی دکتری سال 91 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور را نخواهند داشت . به عبارتی به ازای هر 6 ماه حضور کامل اضافی داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل، حداکثر دو بار با استفاده از سهمیه مذکور در یک مقطع بالاتر شرکت کنند.

آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یکبار در آزمون دکتری پذیرفته شده باشند ، طبق ضوابط حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون ورودی دکتری سال 91 را نخواهند داشت.جزئیات سهمیه رزمندگان کنکور دکتری 91

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها