حمايت مالی از فعاليت تمام‌وقت دانشجويان دکتری در پروژه‌های علمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   16 بهمن 1390-05 February 2012بازدید 4587حمايت مالی از فعاليت تمام‌وقت دانشجويان دکتری در پروژه‌های علمی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: قائم‌مقام ستاد راهبري نقشه جامع علمي کشور گفت: يکي از اقدامات ملي نقشه جامع علمي کشور که در سال جاري در حال اجرا است، فعاليت تمام‌وقت دانشجويان دوره دکتري در پژوهش‌هاي علمي خود است.

منصور کبگانيان قائم‌مقام ستاد راهبري نقشه جامع علمي کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، با اعلام اين خبر گفت: درخصوص حمايت مالي براي فعاليت تمام‌وقت دانشجويان دوره دکتري اقدامات بسيار خوبي انجام شده و سياست‌هاي اجرايي آن در حال نهايي شدن است.

وي افزود: يکي از اقدامات ملي نقشه جامع علمي کشور، فعاليت تمام‌وقت دانشجويان دوره دکتري در فعاليت‌هاي پژوهشي و علمي خود است.

کبگانيان خاطرنشان کرد: نقشه جامع علمي کشور 224 اقدام ملي دارد که تک به تک اين اقدامات در حال اجراست. بخشي از اين اقدامات ملي براي اجرا در سال 90 انتخاب شده بود و يکي از اين اقدامات ملي در سال جاري، فعاليت تمام‌وقت دانشجويان دوره دکتري در پژوهش‌هاي علمي خود بود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح کرد: دانشجويان دوره دکتري همواره اين گله را داشتند که به دليل مشکلات مالي مجبور بودند بيرون از فضاي دانشگاه به فعاليت‌هاي ثانويه بپردازند. بسياري از اين دانشجويان ازدواج کرده‌اند و با دانشجويان کارشناسي و کارشناسي‌ارشد تفاوت دارند و در شأن آنها نيست منابع مالي خود را از خانواده‌هايشان دريافت کنند.

قائم مقام ستاد راهبري نقشه جامع علمي کشور اظهار داشت: در تمامي کشورهاي پيشرفته جهان براي دانشجويان دوره دکتري راهکارهايي مشخص شده است و در ايران اين موضوع بلاتکليف بود که خوشبختانه در نقشه جامع علمي کشور ديده شد و در جهت اجرايي کردن حمايت مالي براي فعاليت‌هاي تمام‌وقت دانشجويان دکتري در پروژه‌هاي علمي سياست‌هايي با همکاري وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت و ساير دستگاه‌ها در حال تدوين است.
حمايت مالی فعاليت تمام‌وقت دانشجويان دکتری پروژه‌های علمی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها