تشریح جزئیات برگزاری آزمون دکترای ۹۱

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   20 اسفند 1390-10 March 2012بازدید 6124
تشریح جزئیات برگزاری آزمون دکترای ۹۱

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: آزمون دکترای 91 در روز 25 فرودین‌ماه سال 91 برگزار می‌شود و سطح سؤالات آن در حد دانش فارغ التحصیلان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
خبرگزاری فارس: تشریح جزئیات برگزاری آزمون دکترای ۹۱/ سطح سؤالات در حد کارشناسی و کارشناسی ارشد

در آزمون ورودی دوره دکترای نیمه متمرکز سال ۹۱ تعداد 178 هزار و 598 داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 70 هزار و 609 نفر زن و 107 هزار و 989 نفر مرد هستند. این آمار نسبت به آمار داوطلبان سال ۹۰ حدود 35 درصد افزایش دارد.

براساس این گزارش، در این آزمون علاوه بر مواد آزمون عمومی شامل زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی، مجموعه‌ای از دروس تخصصی از دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد لحاظ شده است.

* برگزاری آزمون در 285 کدرشته امتحانی

آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۱ برای ۲۸۵ کد رشته امتحانی برگزار خواهد شد.

در این آزمون ضریب درس زبان انگلیسی ۲، استعداد تحصیلی با ضریب یک و مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب ۴ لحاظ می‌شود.

سطح سؤالات امتحان اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه ریزی است.

* توزیع کارت آزمون از 21 فروردین‌ماه

کارت شرکت در این آزمون و برگ راهنمای مربوط از روز دوشنبه 21 فروردین ماه سال 91 تا روز چهارشنبه 24 فروردین‌ماه برروی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

* برگزاری آزمون در روز جمعه 25 فروردین‌ماه

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون ورودی دوره دکترا نیمه متمرکز سال ۹۱ در صبح و بعدازظهر روز جمعه 25 فروردین ماه در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

* اعلام نتایج اولیه آزمون 3 خردادماه

نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور روز 3 خردادماه منتشر می‌شود.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند باید بر اساس برنامه‌‌ زمانی پیش بینی شده از روز 3 خردادماه تا روز 7 خردادماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و پس ازدریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته از طریق سایت نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و سپس کد رشته محل‌های انتخابی خود را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی وارد کنند.

معرفی اولیه داوطلبان به صورت حدود ۳ برابر ظرفیت بر اساس 80 درصد نمره آزمون و ۲۰درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد و سهمیه داوطلبان صورت می‌گیرد.

فهرست اسامی معرفی شدگان به منظور شرکت در مصاحبه و دیگر مراحل گزینش با توجه به کد رشته محل‌های انتخابی مجازین به انتخاب رشته حداکثر در ۳ کد رشته محل در پایان خردادماه ۹۱ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود و معرفی شدگان باید برابر برنامه زمانی اعلام شده توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مربوط در مصاحبه و دیگر مراحل گزینش شرکت کنند.

* اعلام نتایج نهایی آزمون دکترا در روز 20 شهریور

فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و بر اساس ضوابط مربوط در روز 20 شهریور سال 91 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد تا پذیرفته شدگان برابر برنامه زمانی پیش بینی شده نسبت به ثبت‌نام در رشته و دانشگاه محل قبولی اقدام کنند.

کارنامه نهایی آزمون ورودی دوره دکترای نیمه متمرکز سال ۹۱ برای داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته بوده و انتخاب رشته کردند بر اساس برنامه زمانی مربوط در اواخر شهریورماه ۹۱ از طریق سایت سازمان به اطلاع داوطلبان می‌رسد.
آزمون دکترای ۹۱

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها