اعلام آخرین تغییرات آزمون دکتری سال 91 و تأثیر آزمون کتبی در قبولی نهایی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   22 فروردین 1391-10 April 2012بازدید 5973
اعلام آخرین تغییرات آزمون دکتری سال 91 و تأثیر آزمون کتبی در قبولی نهایی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از یک تغییر مهم در آزمون
دکتری سال 91 خبر داد و گفت: آزمون کتبی کنکور دکتری در گزینش نهایی آزمون تأثیرگذار است و بخشی از قبولی نهایی داوطلبان به نمره آن بستگی دارد.
دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سال گذشته نمره آزمون کتبی در نتیجه نهایی کنکور دکتری تاثیری نداشت اما امسال این نمره به همراه معدل تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان ضریب یک در گزینش نهایی موثر خواهد بود.

وی افزود: گزینش نهایی و استخراج فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی توسط سازمان مطابق ضوابط مصوب و دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بر اساس نمره کل نهایی حاصل از 80 درصد نمره کل آزمون کتبی و 20 درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدل ها تراز می شوند)  با ضریب 1 و نمره مصاحبه اعلامی از سوی مؤسسات آموزش عالی با ضریب 2 و سهمیه داوطلبان انجام خواهد گرفت.

توکلی یادآور شد: پس از برگزاری آزمون و تصحیح اوراق و محاسبات نمرات آزمون، نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و از طریق سایت سازمان در 3 خرداد 91 به اطلاع داوطلبان شرکت کننده در آزمون خواهد رسید.

وی اضافه کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، لازم است بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده حداکثر تا 5 روز پس از اعلام نتیجه اولیه، به سایت سازمان مراجعه و پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته از طریق سایت، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه اقدام کرده و سپس کد رشته‌ محل‌های انتخابی خود را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی وارد کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: معرفی اولیه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت در هر کد رشته محل بر اساس 80 درصد نمره کل آزمون و 20 درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدل‌ها تراز می‌شوند) و سهمیه داوطلبان صورت می‌گیرد.

توکلی گفت: فهرست اسامی معرفی ‌شدگان به منظور شرکت در مصاحبه و دیگر مراحل گزینش، با توجه به کد رشته محل‌های انتخابی مجازین، حداکثر در 3 کد رشته محل در پایان خردادماه 91 از طریق سایت سازمان منتشر و معرفی‌شدگان لازم است برابر برنامه زمانی اعلام شده توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مربوط در مصاحبه و دیگر مراحل گزینش شرکت کنند.

به گزارش مهر، آزمون دکتری سال 91، در روز جمعه 25 فروردین در دو نوبت صبح و بعدازظهر در 9 گروه آموزشی و 285 کد رشته امتحانی و با رقابت 178 هزار و 427 داوطلب برگزار می شود.
 آزمون دکتری آزمون کتبی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها