افزایش رشته‌های دکتری دانشگاه کردستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   28 اردیبهشت 1391-17 May 2012بازدید 3997


افزایش رشته‌های دکتری دانشگاه کردستان

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه کردستان گفت: در حال حاضر 18 رشته دکتری در این دانشگاه تدریس می‌شود که تا پایان امسال این تعداد به 23 رشته افزایش می‌یابد.


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، جهانشیر امینی ظهر امروز در دهمین گردهمایی سراسری روسا و معاونین جهاد دانشگاهی در سنندج اظهار کرد: روند رو به رشد دانشجویان، اساتید و دانشمندان کشور امروزه در عرصه‌های علمی موجب اقتدار بیش از پیش کشور و یاس و ناامیدی دشمنان شده است.

وی خاطرنشان کرد: ترور ناجوانمردانه دانشمندان ایران اسلامی از سوی دشمنان سندی محکم بر یاس و ترس دشمنان از این روند در عرصه‌های علمی و فن‌‌آوری دارد.

رئیس دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: ترور دانشمندان علمی ایران نه‌ تنها این کشور را مجبور به ایستایی و عقب‌نشینی نخواهد کرد بلکه زمینه تولید هزاران علی‌محمدی‌ها، شهریاری‌ها و احمدی ‌روشن‌ها در کشور را فراهم می‌کند.

به گفته وی هزاران دانشجوی بصیر و انقلابی ایران اسلامی با تبعیت از این شهدای بزرگوار راه و مسیر آنان را ادامه و پله‌های رشد و ترقی کشور را یکی پس از دیگری می‌پیمایند.

امینی از حوزه پژوهش‌های کاربردی به عنوان یکی از مهم‌ترین حوزه‌ها نام برد و گفت:‌ جهاد دانشگاهی در سال‌های اخیر توانسته در این حوزه کارهای بزرگی انجام دهد.

وی اضافه کرد: حرکت تحقیقات به سمت تجاری در کنار رشد علم و فناوری باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم به چشم‌اندازی که برای آینده کشور تعیین شده دست یابیم.

وی ایجاد رابطه تنگاتنگ دانشگاه با حوزه‌های اجرای را ضروری دانست و افزود: رشد دانشگاه‌ها نیز باید تابع نیاز جامعه باشد و در مسیر نیازهای موجود حرکت کرد.

رئیس دانشگاه کردستان از این دانشگاه به عنوان مولود انقلاب نام برد و افزود:‌ قبل از پیروزی انقلاب تنها 300 دانشجو در این استان مشغول به تحصیل بودند و این در حالی است که امروزه بیش از 65 هزار دانشجو در این استان مشغول به تحصیل هستند.

به گفته وی در حال حاضر دانشجویان دانشگاه کردستان در 60 رشته مشغول به تحصیل هستند.

آسیب‌شناسی فرهنگی در کردستان

وی در ادامه خواستار آسیب‌شناسی فرهنگی در سطح استان شد و گفت: با توجه به هم‌مرز بودن کردستان با کشور عراق باید آسیب‌های فرهنگی شناسایی و برای مقابله با آنها راهکارهای علمی ارائه شود.

رئیس دانشگاه کردستان شناسایی و احصا توانمندی‌های و ظرفیت‌ها استان در بحث اشتغال را از دیگر نیازهای این استان عنوان کرد و گفت: باید با شناسایی توانایی‌ها و ظرفیت‌های موجود در راستای ایجاد اشتغال گام‌های اساسی برداریم.

امینی به نامگذاری امسال با عنوان سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: ایجاد فرهنگ حمایت از کار و سرمایه ایرانی در بین مردم باید به صورت ویژه از سوی همه دستگاه‌ها دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تحقق شعار امسال  باید تلاش کرد مردم به این باور برسند که اجناس و کالاهای ایرانی چیزی کمتر از اجناس خارجی ندارند.

به گفته وی این فرهنگ باید به گونه‌ای نهادینه شود که همه مردم استفاده از کالاهای داخلی کشور را افتخاری برای خود بدانند.

وی اجرای ساز و کار جدید و نظارت دقیق بر نحوه تولیدات را نیز ضروری دانست و گفت: باید با نظارت دقیق بر تولیدات داخلی آنها را به سطح استانداردها ملی نزدیک کرد.

رئیس دانشگاه کردستان در پایان از راه‌اندازی پارک فناوری در استان خبر داد و گفت: امیدواریم با برطرف شدن برخی از مشکلات سر راه اجرای این مهم، در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی این پارک در استان باشیم.
دکتری دانشگاه کردستان

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها