هدفمندسازی و حمایت از رساله های دکتری هنر و علوم انسانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   01 خرداد 1391-21 May 2012بازدید 1721هدفمندسازی و حمایت از رساله های دکتری هنر و علوم انسانی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر , رئیس مرکز برنامه ریزی و سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم از نهایی شدن آیین نامه هدفمندسازی رساله های دکتری در رشته های علوم انسانی و هنر خبر داد و گفت: پایان نامه های دکتری رشته های علوم انسانی و هنر در راستای نیازهای کشور هدایت و حمایت می شوند.

دکتر مظفر شریفی در این باره توضیح داد: با توجه به تکالیفی که در زمینه تحول علوم انسانی بر عهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گذاشته شده است برنامه هایی را در این راستا در دستور کار دادیم که یکی از آنها استفاده بهینه از رساله های دکتری است.

رئیس مرکز برنامه ریزی و سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با انتقاد از اینکه در حال حاضر رساله های دوره دکتری در راستای رفع نیازهای کشور نیست، اظهار داشت: با توجه به ضرورتهای تحول و ارتقا در علوم انسانی نیاز جدی کشور به پژوهشهای اصیل و هدفمند به ویژه در علوم انسانی و هنر ایجاب می کند که از دوره های دکتری به عنوان یک فرصت مطلوب و پر ظرفیت برای تحقق اهداف نظام آموزش عالی بهره کامل برده شود.
وی از تدوین آیین نامه جدید برای حمایت از پایان نامه های دوره دکتری در رشته های هنر و علوم انسانی خبر داد و یادآور شد: این آیین نامه تاکید دارد تا پایان نامه های دوره دکتری رشته های علوم انسانی و هنر در راستای اولویت های کشور و مصوبات شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری هدایت شوند.
شریفی خاطر نشان کرد: در این زمینه از دانشگاه ها خواسته شد تا متناسب با تخصص و توانمندیهایی که در دانشگاه مربوط وجود دارد و همچنین اسناد بالادستی اولویت های خود را در زمینه این دو رشته تعریف کنند و در این راستا رساله های دوره های دکتری را هدایت و حمایت کنند.
وی با تاکید بر اینکه شیوه نامه های نحوه حمایت از این دسته از پایان نامه ها در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: در حال حاضر این آیین نامه نهایی شده و به دانشگاه ها ابلاغ می شود و شیوه نامه های نحوه حمایت از پایان نامه های نیز متعاقبا ابلاغ می شود.
رئیس مرکز سیاستگذاری و برنامه ریزی پژوهشی هدف از ابلاغ این آیین نامه را هدفمند سازی رساله های دانشجویان دوره های دکتری رشته های علوم انسانی و هنر ذکر کرد و افزود: آنچه مسلم است دوره دکتری برای تحقق اهداف مهمی راه اندازی شده است و یکی از اهداف مهم این دوره انجام پژوهشی اصیل در قالب رساله های دکتری است که به پیشرفت علم کمک کرده و در راستای رفع نیازهای جامعه صورت گیرد.
هدفمندسازی حمایت رساله دکتری هنر علوم انسانی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها