تعداد استاد دکتری هنر در داخل کشور بسیار اندک است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   07 خرداد 1391-27 May 2012بازدید 1566

تعداد استاد دکتری هنر در داخل کشور بسیار اندک است

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس دانشگاه سوره با اشاره به نقیصه های نبود استاد دکتری که دانش آموخته دانشگاههای داخل باشد تاکید کرد که اگر هم استاد دکتری در حوزه های مختلف دیده می شود، دانش آموختگان خارج از کشور هستند که تاکنون نیازهای دانشگاههای داخلی را نتوانسته اند برآورده کنند.

محمد روشن با تاکید بر وجود برخی مشکلات در زمینه استادان حوزه هنر به مهمترین موضوع در همین رابطه اشاره کرد و گفت: دکتری هنر در کشور محدود به پژوهش هنر است و در سایر رشته های هنر مثل سینما، تئاتر، نقاشی، گرافیک و موسیقی استاد دارای مدرک دکتری هنر بسیار اندک داریم.

استادان هنر دانش آموختگان خارج از کشور هستند
وی با بیان اینکه ما در کشور رشته های آموزشی تربیت دانشجوی Ph.D نداریم، خاطرنشان کرد که اگر هم استاد دکتری در حوزه های مختلف دیده می شود، دانش آموختگان خارج از کشور هستند که تاکنون نیازهای دانشگاههای داخلی را نتوانستد برآورده کنند و این موضوع در حوزه هنر یک نقص به شمار می آید.

سهم مربیان در دانشگاه سوره

به گفته رئیس دانشگاه سوره، هم اکنون بیشترین کادر هنری دانشگاه سوره را مربیان تشکیل می دهند و باید تلاش شود با ارتقاء سطح هرم هیئت علمی، استادیار با درجه Ph.D و دکتری جذب کرد.

وی همچنین اعلام کرد که تقریباً سه چهارم ماموریت آموزشی این دانشگاه توسط اعضای هیئت علمی مدعو صورت می گیرد و باید تلاش شود نسبت به جذب تمام وقت استادان یا در مواردی به صورت نیمه وقت کادر هیئت علمی را تکمیل کرد.

روشن ادامه داد: این نقیصه سبب عدم توفیق شد و سعی داریم توسط انعقاد قرارداد با دانشگاههای خارجی، بورس دکتری به دانشجویان اعطا کنیم. به همین منظور به تازگی با دانشگاه بغداد قرارداد همکاری در رشته های نقاشی، تئاتر و سناریو نویسی به منظور اعزام دانشجوی دکتری منعقد شد.

اهدای بورس به مربیان دانشگاه سوره

این مقام مسئول دانشگاه هنر با اشاره به نظر وزیر علوم و توجه به ماموریت این دانشگاه در تربیت هنرمند متعهد دینی و همکاری اداره کل بورس و دفتر آموزش‌های آزاد تعدادی بورس به مربیان سوره اعطا و در حال حاضر در دانشگاه‌های تهران، شاهد، هنر تهران، هنر اصفهان، اصفهان و تربیت مدرس در حال تحصیل هستند که با دانش آموختگی این مربیان در اصلاح هرم هیات علمی گام بزرگی برداشته خواهد شد.

استاد دکتری هنر

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها