دانشگاه تهران امسال بین هزار و 100 تا 200 دانشجوی دكتری می پذیرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   07 خرداد 1391-27 May 2012بازدید 2385

دانشگاه تهران امسال بین هزار و 100 تا 200 دانشجوی دكتری می پذیرد


تهران - معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: مجموع ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون دكتری سال 91 حدود 10 هزار نفر اعلام شده است و این درحالیست كه دانشگاه تهران امسال بین هزار و 100 تا 200 دانشجوی دكتری می پذیرد.

'سید مهدی قمصری' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: ظرفیت اولیه پذیرش دانشجوی دكتری دانشگاه تهران برای سال جاری 950 نفر درنظر گرفته شده كه به سازمان سنجش نیز اعلام شده است و بین 150 تا 200 ظرفیت نیز به سهمیه مربیان دانشگاه تعلق می گیرد كه با احتساب بورسیه ها، كل ظرفیت پذیرش دانشگاه تهران در آزمون دكتری نیمه متمركز سال 91 به هزار و 100 تا هزار و 200 نفر خواهد رسید.

وی افزود: یك سوم از ظرفیت اولیه پذیرش دانشجوی دكتری امسال دانشگاه تهران برای دانشجویان نوبت دوم ( دوره های شبانه) كه شهریه پرداز هستند؛ اختصاص خواهد یافت.

به گفته قمصری، پردیس كیش دانشگاه تهران كه جزو واحدهای بین المللی این دانشگاه است نیز برای پذیرش دانشجوی دكتری اعلام ظرفیت كرده است كه فرایند گرفتن دانشجوی دكتری در آن جدا از آزمون نیمه متمركز دكتری صورت می گیرد.

وی یادآور شد: شهریه دانشجویان پردیس كیش دانشگاه تهران بالاتر از شهریه دوره های شبانه است.

قمصری درمورد راه اندازی دوره های دكتری در دانشگاه تهران شماره 2 كه واحد غیرانتفاعی این دانشگاه به شمار می آید نیز گفت: درحال اخذ مجوزهای لازم هستیم تا بتوانیم از مهرماه امسال برای پذیرش دانشجوی دكتری در برخی رشته های دانشگاه تهران 2 اقدام كنیم اما هنوز مشخص نیست كه اینكار تا مهرماه اجرایی شود.

وی خاطرنشان كرد: شهریه های دانشگاه تهران 2 نیز با دیگر دوره های آموزشی متفاوت است و توسط هیات امنای دانشگاه تعیین می شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران گسترش دوره های تحصیلات تكمیلی را سیاست اصلی این دانشگاه برشمرد و گفت: در یكی دو سال گذشته سعی كردیم ظرفیت پذیرش دوره های كارشناسی را ثابت نگه داریم اما ظرفیت دوره های كارشناسی ارشد و دكتری را افزایش دهیم.

درحال حاضر نیمی از جمعیت دانشجویی 36 هزار نفری دانشگاه تهران در دوره های كارشناسی و نیمی در دوره های تحصیلات تكمیلی تحصیل می كنند.

سال تحصیلی گذشته تعداد ورودی های جدید دانشگاه تهران در دوره های كارشناسی حدود دو هزار نفر بود درحالیكه پنج هزار نفر برای دوره های كارشناسی ارشد و دكتری پذیرفته شدند.
دانشگاه تهران دانشجوی دكتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها