فارغ التحصیل شدن اولين دانشجوي دکتري زبان و ادبيات فرانسه از دانشگاه تبريز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   30 خرداد 1391-19 June 2012بازدید 1737
فارغ التحصیل شدن اولين دانشجوي دکتري زبان و ادبيات فرانسه از دانشگاه تبريز


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاري آريا -نخستين دانشجوي دکتري زبان و ادبيات فرانسه دانشگاه تبريز با دفاع از رساله خود از دانشکده ادبيات فارسي و زبان هاي خارجي اين دانشگاه  فارغ التحصيل شد.
احد حميدي کندول با ارايه رساله خود تحت عنوان " خوانش چند بعدي متون ادبي براي آموزش ادبيات فرانسه در دانشگاه¬هاي ايران" و کسب درجه عالي  موفق به پايان تحصيلات خود در اين رشته در مقطع دکتري شد.
وي در اين تحقيق علمي خوانش عميق پراگماتيک، کيفي، انتاجي و کاربردي متن ادبي را براي آموزش ادبيات فرانسه پيشنهاد مي کند. در اين پژوهش سيستم آموزشي مبتني بر خوانش بيش جنبه اي متون ادبي فرانسه(LFE) متشکل از چندين پروسه متفاوت که از نظر اصول عملي مکمل يکديگر  هستند در نتيجه دهي توضيح داده شده است و در مبحث کابردي آن پروسه¬هاي وابسته به هم شامل درک مفهوم، جستجوي عناصر معنايي، تحليل هاي گوناگون، توليدات زباني به صورت کتبي و شفاهي و نيز بحث هاي تحليلي چندين طرفه در کلاس تدريس ادبيات فرانسه دانشگاه تبريز مورد آزمايش قرار گرفته است که نشان¬دهنده و تعيين¬کننده ميزان موفقيت¬ عملي پيشنهادات تئوريک در خصوص تدريس خوانش دانشگاهي مي باشد.
لازم به ذکر است راهنمايي اين رساله  را دکتر مهدي افخمي نيا و دکتر محمد حسين جواري و  مشاوره آن را دکتر الله-شکراسدالهي بر عهده داشتند. دکتر حسن فروغي از دانشگاه شهيد چمران اهواز، دکتر محمودرضاگشمردي از دانشگاه اصفهان و دکتر مرضيه بليغي از دانشگاه تبريز داور اين رساله بوده اند.
گفتني است احد حميدي کندول، نخستين دانشجوي فارغ التحصيل اين رشته از آزادگان و جانبازان جنگ تحميلي بوده که داراي 7 سال سابقه اسارت مي باشد وي مدرک کارشناسي  و کارشناسي ارشد خود را در رشته زبان و ادبيات فرانسه  از دانشگاه تبريز اخذ کرده که موفق شد با دفاع از پايان¬نامه خود به عنوان اولين نفر از اين رشته در مقطع دکتري  از اين دانشگاه فارغ التحصيل شود.
لازم به ذکر است گروه زبان و ادبيات فرانسه دانشکده ادبيات فارسي و زبان¬هاي خارجي دانشگاه تبريز در سال 1328 تاسيس شده و هم اکنون در سه مقطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري در مجموع 172 دانشجو دارد. هم اکنون 9 عضو هيئت علمي در اين دانشکده مشغول فعاليت هاي علمي و آموزشي مي باشند.


فارغ التحصیل دانشجوي دکتري زبان و ادبيات فرانسه دانشگاه تبريز

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها