نمره مهمترين عامل معرفي داوطلبان کنکور دکتري به مصاحبه و تشریح سایر ملاکها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   31 خرداد 1391-20 June 2012بازدید 3357

نمره مهمترين عامل معرفي داوطلبان کنکور دکتري به مصاحبه و تشریح سایر ملاکها

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:مشاور عالي رئيس سازمان سنجش آموزش کشور درباره ابهامات معرفي شدگان چندبرابر ظرفيت در کنکور دکتري 91 گفت: ملاک عمل در معرفي افراد، ابتدا نمره فرد و پس از آن اولويت هاي انتخابي داوطلب در فرم انتخاب رشته و پس از آن سهميه فرد است.
دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئيات اعلام معرفي شدگان چند برابر ظرفيت در کنکور دکتري خاطرنشان کرد: هر فردي که در کنکور دکتري به عنوان معرفي شده به دانشگاه ها اعلام شده است با توجه به نمره و اولويت کدرشته هاي انتخابي معرفي شده است.
وي يادآور شد: در واقع همانند نظام پذيرش در کنکور سراسري و کنکور کارشناسي ارشد، وقتي فردي بالاترين نمره را دارد، اولويت هاي انتخابي اش بررسي مي شود و اگر در اولويت اول خود پذيرفته شود اولويت هاي بعدي وي ديگر مورد بررسي قرار نمي گيرد و افراد بعدي هم به همين صورت بررسي مي شوند.
توکلي اظهار داشت: در نظام پذيرش بر اساس نمره، افراد ممکن است اولويت هاي مختلف و متفاوتي از هم داشته باشند و در يک رشته دو کد رشته محل متفاوت را از نظر اولويت در فرم خود درج کرده باشند که همين موجب مي شود به ترتيب اولويت افراد معرفي شوند.
وي تاکيد کرد: با اين سيستم هيچ فردي در کدرشته محل انتخابي که با فرد ديگري يکسان باشد قرار نمي گيرد اما در صورت يکسان بودن تمامي شرايط اعم از نمره، اولويت انتخابي و سهميه دو نفر به آن کدرشته محل معرفي مي شوند.
مشاور عالي رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نمره داوطلب در کارنامه علمي که اکنون بر روي سايت سازمان سنجش قرار دارد، اعلام شده است و فرد مي تواند وضعيت اولويت هاي انتخابي خود، آخرين رتبه فرد معرفي شده در آن کدرشته محل را مشاهده کند.
وي درباره دليل اعلام مجازين به تعداد چند برابر ظرفيت خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه ميزان علاقمندي و اولويت هاي انتخابي هر فرد با ديگري متفاوت است و يک نفر ممکن است تنها يک کدرشته و ديگري تمامي 50 کدرشته محل را در فرم خود درج کند و نظام پذيرش نيمه متمرکز و همراه با مصاحبه است، چند برابر ظرفيت پذيرش افراد مجاز اعلام مي شوند تا از بين آنها به ترتيب نمره از بالاترين به دانشگاهها معرفي شوند.
توکلي همچنين با اشاره به جزئيات برنامه زماني مراجعه و مدارک مورد نياز براي شرکت در مصاحبه از سوي دانشگاهها گفت: داوطلبان بايد براي اطلاع از زمان و مکان مصاحبه و شماره حساب دانشگاهها به سايت هاي آنها مراجعه کنند و هزينه مصاحبه 25 هزار تومان و هزينه فرم تعيين صلاحيت هاي عمومي را پرداخت کنند.
وي يادآور شد: به هنگام گزينش نهايي در هر کدرشته محل اعلام شده براي داوطلب در اين اطلاعيه، داوطلباني شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذيربط به سازمان اعلام شود و داوطلباني که نمره‌اي براي مصاحبه آنان اعلام نشود از پذيرش در کدرشته آن موسسه حذف خواهند شد.
مشاور عالي رئيس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: پس از اعلام نتايج نهايي کارنامه تفصيلي آزمون دکتري سال 91 در اوايل مهرماه سالجاري بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.
آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز سال 91 روز 25 فروردين با شرکت 178 هزار و 427 در 9 گروه آموزشي و 285 کد رشته امتحاني برگزار شد و نتايج نهايي 20 شهريور اعلام مي شود.


داوطلبان کنکور دکتري مصاحبه دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

اخبار روزنامه ها