سازمان سنجش مطابق دستورالعمل‌ها عمل کرده و تخلفی درآزمون دکتری صورت نگرفته است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   04 تیر 1391-24 June 2012بازدید 2639

سازمان سنجش مطابق دستورالعمل‌ها عمل کرده و تخلفی درآزمون دکتری صورت نگرفته است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و پاسخ‌های سازمان سنجش نسبت به اعتراض‌های داوطلبان تخلفی درآزمون دکتری صورت نگرفته است.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی زاهدی مشکلات به وجود آمده در آزمون دکتری را ناشی از عدم اطلاع رسانی دقیق به داوطلبان دانست و گفت: یکی از ادعاهای داوطلبان این بود که سال گذشته برای کد رشته، ده برابر ظرفیت اعلام کرده بودند که امسال این کار انجام نشده است. اگر چه همین طور است اما تناقضی با آنچه در دفترچه آمده، ندارد زیرا کد رشته چند برابر ظرفیت درآن اعلام شده بود.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که داوطلبان به آن اعتراض دارند این است که چرا براساس کد رشته‌ها، نفرات را چند برابر اعلام نكرده‌اند این در حالی است که در دفترچه هیچ وقت اعلام نشده است که نفرات را چند برابر معرفی می‌کنیم.

زاهدی با بیان اینکه سازمان سنجش گفته بود که براساس ظرفیت رشته و دانشگاه چند برابر اعلام می‌کنیم که همین کار را هم کرده‌اند افزود: بنابراین این‌ها اختلاف برداشتی بوده است که داوطلبان داشته‌اند. شاید اگر اطلاع رسانی دقیق تری راجع به این مفاهیم صورت می‌گرفت و واژه‌ها به درستی و به موقع تبیین می‌شد این مشکلات به وجود نمی‌آید.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به جلسه روزگذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات با سرپرست سازمان سنجش گفت: تمام موضوعات مورد اعتراض داوطلبان را به مسئولان سازمان سنجش مطرح کردیم و آن‌ها پاسخ‌های لازم را ارائه كردند.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد، سازمان سنجش مطابق با‌‌ همان دستورالعمل‌ها و اطلاعیه‌هایی که صادر کرده بود عمل کرده است البته ابهاماتی نیز وجود دارد که به مسئولان این سازمان گوشزد شد.

زاهدی با اشاره به اینکه در این جلسه مقرر شد که کار کار‌شناسی جدی انجام بگیرد افزود: امروز دوباره جلسه‌ای به همین منظور با مسئولان سازمان سنجش خواهیم داشت تا زوایا و ابعاد کار مجددا مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه امیدواریم نتیجه نهایی درمورد مشكلات اخير آزمون دکتری امروز اعلام شود تصریح کرد: سازمان سنجش امروز نتایج توصیه‌ها و مطالبی را که کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح کرده بود اعلام مي‌كند.

سازمان سنجش آزمون دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها