بیش از 3600 نفر به ظرفیت پذیرش دکتری اضافه شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   15 تیر 1391-05 July 2012بازدید 4411
بیش از 3600 نفر به ظرفیت پذیرش دکتری اضافه شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طبق مصوبه سال گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی، بیش از سه هزار و ششصد نفر به ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری اضافه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مخبر دزفولی در حاشیه جلسه این شورا در پاسخ به سوالی در مورد نتایج بررسی برگزاری آزمون نیمه‌متمرکز دکتری و افزایش ظرفیت این مقطع تحصیلی گفت:‌

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: با توجه به این که هم‌اکنون در کشور ما شصت هزار نفر اعضای هیئت علمی داریم،‌ اگر از هر دو یا سه نفر از این اعضا ‌که دارای مرتبه استادیار و بالاتر هستند موظف به سرپرستی یک نفر دانشجوی دکتری شوند، ما قادر خواهیم بود حداقل بیست هزار دانشجو در مقطع دکتری پذیرش کنیم.
وی ادامه داد:‌ در نقشه جامع علمی کشور، هرم دانشجویی کشور را به‌گونه‌ای طراحی کرده‌ایم، که ظرفیت‌های تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری برای تامین نیاز کشور به پژوهشگر در راستای اهداف سند چشم انداز 1404مرتفع شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: علی‌رغم مشکلاتی که در این مسیر وجود دارد، با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آموزش عالی و توجه خوب مدیران آموزش عالی کشور، دستیابی به هدف نقشه جامع علمی درخصوص تعداد پژوهشگر در کشور شدنی است.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران افزود: در بحث پشتیبانی و بودجه این کار هم امسال رقم خوبی برای تجهیز آزمایشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها اختصاص یافته است.

وی ادامه داد:‌ با همدلی بیشتر و پرهیز از شتابزدگی و بر اساس سرمایه‌های انسانی موجود، تدریجا و با درایت و سنجش مستمر ظرفیت را سال به سال افزایش می‌دهیم و وزارت علوم هم با مدیریت تلاش می‌کند تا استعدادهای شایسته برای ورود به مقطع دکتری در پیچ و خم‌های اداری گیر نکنند و انشاءالله بتوانیم به تقاضاهای موجود برای تحصیلات عالی پاسخ دهیم.

دکتر مخبر دزفولی ادامه داد: بر اساس مصوبه سال گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی تلاش بر این است که هر سال ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در کشور افزایش داشته باشد.

وی افزود: امیدواریم با تدابیر وزارت علوم و رهنمودهای شورای عالی انقلاب فرهنگی این آزمون هرسال با کیفیت بهتری برگزار شود.


3600 نفر ظرفیت پذیرش دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها