بيش از 3600 نفر به ظرفيت پذيرش دکتری اضافه شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   17 تیر 1391-07 July 2012بازدید 2458

بيش از 3600 نفر به ظرفيت پذيرش دکتری اضافه شد

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو:دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: طبق مصوبه سال گذشته شوراي عالي انقلاب فرهنگي، بيش از سه هزار و ششصد نفر به ظرفيت پذيرش دانشجوي دکتري اضافه شد.

دکتر مخبر دزفولي در حاشيه جلسه اين شورا در پاسخ به سوالي در مورد نتايج بررسي برگزاري آزمون نيمه‌متمرکز دکتري و افزايش ظرفيت اين مقطع تحصيلي گفت:‌

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: با توجه به اين که هم‌اکنون در کشور ما شصت هزار نفر اعضاي هيئت علمي داريم،‌ اگر از هر دو يا سه نفر از اين اعضا ‌که داراي مرتبه استاديار و بالاتر هستند موظف به سرپرستي يک نفر دانشجوي دکتري شوند، ما قادر خواهيم بود حداقل بيست هزار دانشجو در مقطع دکتري پذيرش کنيم.

وي ادامه داد:‌ در نقشه جامع علمي کشور، هرم دانشجويي کشور را به‌گونه‌اي طراحي کرده‌ايم، که ظرفيت‌هاي تحصيلات تکميلي در مقطع دکتري براي تامين نياز کشور به پژوهشگر در راستاي اهداف سند چشم انداز 1404مرتفع شود.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: علي‌رغم مشکلاتي که در اين مسير وجود دارد، با توجه به ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي آموزش عالي و توجه خوب مديران آموزش عالي کشور، دستيابي به هدف نقشه جامع علمي درخصوص تعداد پژوهشگر در کشور شدني است.

عضو هيات علمي دانشگاه تهران افزود: در بحث پشتيباني و بودجه اين کار هم امسال رقم خوبي براي تجهيز آزمايشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها اختصاص يافته است.

وي ادامه داد:‌ با همدلي بيشتر و پرهيز از شتابزدگي و بر اساس سرمايه‌هاي انساني موجود، تدريجا و با درايت و سنجش مستمر ظرفيت را سال به سال افزايش مي‌دهيم و وزارت علوم هم با مديريت تلاش مي‌کند تا استعدادهاي شايسته براي ورود به مقطع دکتري در پيچ و خم‌هاي اداري گير نکنند و انشاءالله بتوانيم به تقاضاهاي موجود براي تحصيلات عالي پاسخ دهيم.

دکتر مخبر دزفولي ادامه داد: بر اساس مصوبه سال گذشته شوراي عالي انقلاب فرهنگي تلاش بر اين است که هر سال ظرفيت پذيرش دانشجوي دکتري در کشور افزايش داشته باشد.

وي افزود: اميدواريم با تدابير وزارت علوم و رهنمودهاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي اين آزمون هرسال با کيفيت بهتري برگزار شود.


ظرفيت پذيرش دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها