پذیرش 10 هزار و 182 نفر در آزمون دكتری امسال

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   20 تیر 1391-10 July 2012بازدید 2631

پذیرش 10 هزار و 182 نفر در آزمون دكتری امسال

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، 'ابراهیم خدایی' روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مصاحبه دانشگاه ها از داوطلبان چندبرابر ظرفیت در رشته های مختلف درحال انجام است و دانشگاه ها باید تا 15 مرداد ماه نتایج مصاحبه را به سازمان سنجش ارسال كنند.

وی درباره نحوه انجام مصاحبه از پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون دكتری نیمه متمركز توسط دانشگاه ها توضیح داد: پس از معرفی دارندگان رتبه های بالاتر در هر رشته به صورت چندبرابر ظرفیت به دانشگاهها ، فرآیند مصاحبه برعهده دانشگاه است و این گزینش می تواند به شیوه های مختلف شفاهی، كتبی یا دیگر روش ها صورت گیرد.

خدایی خاطرنشان كرد: در آیین نامه آزمون دكتری نیمه متمركز، هیچ منعی برای ارزشیابی داوطلبان در مرحله مصاحبه قید نشده است و برخی دانشگاه ها گزینش نهایی دانشجویان دكتری را در قالب مصاحبه شفاهی و یا بررسی سوابق علمی پژوهشی آنها انجام می دهند و ممكن است برخی دانشگاه ها كه تعداد داوطلبان آنها زیاد است سوالات مصاحبه را به صورت مكتوب دراختیار معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت قرار دهند كه انجام این كار بلامانع است.

وی درمورد احتمال اعلام تكمیل ظرفیت آزمون دكتری سال 91 نیز گفت: باید منتظر پاسخ دانشگاه ها و نتایج مصاحبه داوطلبان باشیم كه پس از آن درصورت تكمیل نشدن ظرفیت های موجود و یا اعلام ظرفیت های جدید از سوی دانشگاه ها، تكمیل ظرفیت نیز اعلام خواهد شد.

آزمون دكتری نیمه متمركز سال 1391 با شركت حدود 178 هزار داوطلب در تاریخ 25 فروردین ماه برگزار شد كه با اعلام نتایج اولیه، حدود 34 هزار نفر برای انتخاب رشته مجاز شناخته شدند.

به دنبال انتخاب رشته و تعیین اولویت از سوی داوطلبان مجاز آزمون دكتری در بیش از هزار و 500 رشته محل، در نهایت16 هزار نفر برای انجام مصاحبه به دانشگاه ها معرفی شدند.

گزینش داوطلبان نهایی در مرحله اول براساس 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد سوابق تحصیلی (معدل مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد) داوطلبان صورت گرفته كه كل آن با ضریب یك محاسبه می شود و نمره مصاحبه دانشگاه ها در این گزینش، دارای ضریب 2 خواهد بود.

نتایج نهایی آزمون دكتری نیمه متمركز سال 1391 در تاریخ 20 شهریورماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش انتشار خواهد یافت.
آزمون دكتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها