نفرات اول المپیاد دانشجویی می توانند بدون آزمون وارد مقطع دکتری شوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   20 تیر 1391-10 July 2012بازدید 2310

نفرات اول المپیاد دانشجویی می توانند بدون آزمون وارد مقطع دکتری شوند

سرپرست سازمان سنجش با اشاره به تسهیلاتی که به برگزیدگان المپیاد دانشجویی اعطا می شود، گفت: نفرات اول المپیاد دانشجویی، بدون آزمون به دکتری راه می یابند و نفرات اول تا پانزدهم بر اساس 20 درصد ظرفیت پذیرش هر رشته بدون آزمون به کارشناسی ارشد راه می یابند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه برگزاری آزمون 15 رشته هفدهمین دوره المپیاد دانشجویی در محل دانشگاه تربیت مدرس گفت: دو نوع تسهیلات به برگزیدگان المپیاد دانشجویی اعطا می شود. یک نوع تسهیلات از طریق آیین نامه تسهیلات استعداد درخشان است که با توجه به تازه ترین تغییراتی که در هفته گذشته رخ داد، نوع تسهیلات برگزیدگان المپیاد تغییر کرد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس این تغییر، نفر اول برگزیده المپیاد با شرط داشتن مقاله علمی - پژوهشی در دوران تحصیل کارشناسی ارشد بدون آزمون به دکتری راه می یابد.

خدایی اظهار داشت: همچنین نفرات اول تا پانزدهم آزمون هم تا سقف 20 درصد ظرفیت پذیرش هر رشته بدون آزمون به کارشناسی ارشد راه می یابند. علاوه بر آن در صورت نبود ظرفیت، نفرات اول تا سوم به شرط کسب 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده، بدون آزمون به کارشناسی ارشد راه پیدا می کنند.

وی با اشاره به حمایت بنیاد ملی نخبگان از برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی گفت: نفرات اول تا سوم عضو بنیاد می شوند و تسهیلات دانشجویی از جمله کمک هزینه ارائه مقاله در داخل و خارج کشور، فرصت مطالعاتی، حج عمره، تسهیلات نظام وظیفه و مقرری ماهیانه دریافت می کنند.

سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: هفدهمین دوره المپیاد در 17 رشته در دو مرحله برگزار شده است. داوطلبان المپیاد از دو طیف آزمون کارشناسی ارشد و شرکت در آزمون نیمه متمرکز در 8 قطب کشوری در این دوره شرکت کردند.

وی افزود: در مجموع 723 نفر در این مرحله المپیاد به رقابت می پردازند که از این تعداد 218 نفر از مرحله متمرکز و 505 نفر از مرحله غیر متمرکز به آزمون نهایی راه پیدا کرده اند.

خدایی خاطرنشان کرد: آزمون در 15 رشته در روزهای 20 تا 22 تیرماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود و برگزیدگان آن در اواخر شهریورماه اعلام خواهد شد.

وی گفت: آزمون رشته های شیمی و ریاضی به صورت بین المللی با شرکت 105 نفر در روزهای 24 و 25 تیر در کیش برگزار می شود که از میان 105 شرکت کننده، 30 دانشجوی خارجی از کشورهای اوکراین، سریلانکا، ترکمنستان، تاجیکستان، اکوادور و عمان شرکت می کنند و برگزیدگان در مراسم اختتامیه 27 تیرماه معرفی می شوند.

سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور درباره اضافه شدن رشته های بخش بین الملل گفت: ما پیش از این درباره المپیاد دارای خلاء قانونی بودیم اما با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که سازمان سنجش متولی برگزاری المپیادها شد، ساختار جداگانه ای برای این موضوع درنظر گرفته شد که این تشکیلات قانونی و مدون به موضوع المپیادها می پردازد.

وی اضافه کرد: بر اساس ابلاغ شورای عالی انقلاب فرهنگی، سازمان سنجش باید شرایط المپیاد دانشجویی را برای شرکت دانشجویان کشورهای اسلامی فراهم کند.

المپیاد دانشجویی پذیرش بدون آزمون دکتری

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

همایش مشاوره و تحلیل دروس دکتری

مدرس برتر کنکور مدیریت ( ارشد – دکتری ) : دکتر یگانه

اخبار روزنامه ها